В Україні можуть запровадити базову військову підготовку молоді

Законопроєкт щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби, який проходить підготовку до другого читання, передбачає запровадження базової військової підготовки для громадян чоловічої статі віком від 18 до 25 років.

Про це в інтервʼю РБК Україна повідомив член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, передає osvita.ua.

За його словами, є багато складових цієї базової військової підготовки, зокрема її можна буде пройти у вишах.

«Якщо людина навчається у ВНЗ, то вона протягом 4-5 років навчання зможе самостійно обрати, коли пройти цю базову військову підготовку. Вона триватиме протягом п’яти місяців у мирний час і протягом трьох місяців у військовий час», – сказав Веніславський.

Для тих громадян, які не навчаються у вищих навчальних закладах чи не здобувають послідовну освіту – для них буде базова військова служба, яка також буде тривати такий же термін.

«Була моя пропозиція, щоби прописати базову військову підготовку терміном від 150 до 160 днів. Концептуально було ухвалено, що громадяни віком 18-25 років зобов’язані будуть або пройти базову військову службу, або базову військову підготовку. Якщо вони не пройшли – то по досягненню 25 років вони можуть бути призвані на навчальні військові збори і отримати статус військовозобов’язаного», – сказав депутат.

Водночас він зазначив, що військова кафедра у вишах буде зараховуватися у базову військову підготовку.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.