Громадян закликають не провокувати пожежі в екосистемах

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період, на вихідні і святкові дні, коли природу відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання кількості джерел загоряння.

Причинами численних пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого обтирального матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах – сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає жителів і гостей громади і області суворо дотримуватися правил пожежної безпек:
не кидайте сірників,що горять і недопалків;
розпалюйте вогнище тільки на очищеному до шару грунту майданчику;
не випалюйте сміття на присадибних ділянках;
не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями;
покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;
пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею;
слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем.

Громадянам нагадують, за спалювання сухої трави, сміття, стерні, поживних залишків, пасовищ, ділянок із степовою або іншою природньою рослинністю, та за порушення Правил пожежної безпеки в Україні є кримінальна та адміністративна відповідальність.

Тому, обов’язково, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не наражайте себе на небезпеку. Якщо ж виникла надзвичайна ситуація або пожежа – негайно телефонуйте за номером “101” або “112”!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.