В області зафіксували випадок правця у 13-річної дівчинки

У Черкаській області зареєстровано випадок правця у 13-річної жительки Уманського району. Потерпілу шпиталізували до обласної дитячої лікарні. Їй надають кваліфіковану медичну допомогу.

При проведенні епідрозслідування встановлено, що дівчинка отримала травму та не була щеплена проти правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

Фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб» проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів, а також необхідних лабораторних досліджень.

За останні 10 років на Черкащині зареєстровано 6 випадків захворювань на правець. Серед захворілих – 5 дорослих та 1 дитина. Останній випадок був зафіксований у 2023 році. Усі захворілі не мали щеплень проти правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

У січні 2024 року в Україні зареєстровано 1 випадок правця у Чернівецькій області.

ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ» наголошує: під час війни ризики травмувань, ушкоджень та можливості інфікуватись збудником правця зростають. Надійним методом захисту від правця є вакцинація.

Відповідно до Національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики правця необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим поновлювати щеплення від правця необхідно кожні 10 років.

Держава закуповує всі вакцини, які входять до Національного календаря профілактичних щеплень, і ви можете отримати їх безоплатно. Усе, що треба зробити, – звернутися до сімейного лікаря!

Пам’ятайте: щоб не хворіти, потрібно не відмовлятися від профілактичних щеплень і при пораненні без зволікань звертатись за медичною допомогою.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.