В обласній прокуратурі нагадують про конституційні права громадян

Правовий режим воєнного стану, введений на всій території України через збройну агресію російської федерації, вніс суттєві корективи як в роботу, такі в життя кожного громадянина.В обласній прокуратурі нагадують, право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод громадян.

Упродовж 2022 року до органів прокуратури Черкаської області надійшло 5075 звернень громадян, з них вирішено по суті 2677, у тому числі 282 – від народних депутатів України, у 102 з вирішених звернень за результатом їх розгляду прийнято рішення про задоволення вимог заявників.

Так, упродовж минулого року до прокуратури надійшла 1321 скарга, що стосувалися компетенції органів влади та контролю, які згідно із ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» прокуратурою скеровані для вирішення за належністю.

На телефон «гарячої лінії» обласної прокуратури протягом 2022 року надійшло 72 звернення громадян.

Завдяки впровадженню цієї форми доступу до органів прокуратури, окрім функції прийняття та оформлення звернень, громадяни в телефонному режимі отримують усні роз’яснення щодо порядку звернення та органів, до яких необхідно звернутися згідно з компетенцією. Зазначене сприяє уникненню зайвих витрат часу та державних коштів на перенаправлення звернень до уповноважених органів.

Робота на вказаному напрямі триває, інформують в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.