Україна – Сміла – Росія

Сьогодні склалися такі відносини між Україною і Росією, що не залишають жодного байдужого як з тієї, так і з іншої сторони. Стосунки між двома країнами та народами складалися не одне століття і були в різні часи не однозначні. В даний час, завдяки імперським амбіціям президента Росії Путіна, відносини між Україною та Росією бажають бути кращими. Анексія Криму і воєнні дії на Сході засуджуються світовою спільнотою. Проте уже з’являються оптимістичні прогнози на зникнення з політичної арени Путіна, а разом з ним і його фашизму по відношенню не тільки до України, а і до інших країн Європи та Близького Сходу. Дасть Бог – Путін відійде «в мір іной» в найближчі часи, потрібно лише всім молитися за це.

Проте українському і російському народам потрібно відносини між собою створювати цивілізовані, по-європейськи, з перспективою на краще в майбутньому. Адже Путін – це не Росія і навіть не Московія. Путін – це кремлівський параноїк.
Росіяни – народ мудрий і бачать різницю між тоталітарним режимом і демократією. На жаль, боротьба за демократію не обходиться без людських жертв. Ми пам’ятаємо вбивство у Москві Бориса Немцова.

Не слід українському народу протиставляти себе росіянам. В Росії проживає більше мільйона українців, не одна сотня тисяч працюють там. Родинні стосунки з обох сторін переплелися надзвичайно тісно.

На жаль, на останній сесії Смілянської міської ради, яка відбулася 30.03.2016 р., стався прикрий інцидент. Депутат від «Свободи» Салов В.І. вніс пропозицію розглянути його звернення «про розірвання договору співдружності з містами-побратимами Росії Ржев та Данілов». Більшість депутатів не підтримали його звернення, на що він болісно зреагував, перейшов на персональні образи та зайняв позицію «ієрархії курятника» – хто вище сидить, той комфортніше себе почуває (а Салов в той час сидів за столом президії, як член лічильної комісії). Така поведінка Салова В.І. обурила деяких депутатів, і вони покинули сесію.

Моє бачення відносин з росіянами протилежне Салову. Нам, навпаки, потрібно зараз розвивати контакти з ними, їздити до них і давати об’єктивну інформацію про події в Україні. Адже не секрет, що їхні журналісти, на кшталт Дмитра Кисельова, розказують через усі ЗМІ, що «україці уже їдять дітей». Потрібно запрошувати росіян до Сміли, щоб вони особисто пересвідчились, що жодного російськомовного громадянина тут ніхто не утискає і не переслідує і т.д. і т. п.
Нам потрібно не знищувати дружбу з поміркованими росіянами, а навпаки – зміцнювати, тоді буде процвітати мир та спокій в стосунках між державами.

Анатолій Голуб,
депутат Смілянської міської ради
ВО «Батьківщина»

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *