У Тясмині гине риба, на березі – мертві птахи

У водах річки Тясмин гине риба, на берегах – мертві птахи. Люди скаржаться – сморід навколо водойми.

“Гуска висиділа мені гусенят, було 4 десятка, і вона повела їх на річку, вони попили водички і всі залишилися тут”, – розповіла мешканка с. Ревівка Черкаської області Алла Криворучко.

Річка Тясмин багато років була гордістю селян. Сюди приходили купатися і рибалити. Сьогодні ж замість риби тут плавають фекалії.

“Цей запах, ви зараз відчуваєте, він потрапляє до нас і в колодязі, у нас вдома свердловина 62 метри, і я вдома відчуваю, коли вода у нас така з’являється”, – каже місцева жителька Людмила Сватко.

Нечистоти потрапили в річку через очисні споруди місцевого водоканалу. Обладнання застаріло, йому вже півсотні років. За словами очевидців, в річку неочищені стоки потрапляють чи не регулярно. На підприємстві розводять руками – на нові фільтри немає грошей.

“Практично вони вже використали весь свій моторесурс, на сьогоднішній день вони потребують повністю капітального ремонту”, – повідомив директор РКП “Кам’янський водоканал” Анатолій Висоцький.

Районна влада порахувала – на заміну очисних споруд потрібно 4 мільйони гривень. З бюджету вже виділили кошти, але їх вистачило хіба що на проект реконструкції.

“Два тижні тому сплачений перший транш, робоча група працює, через 2 тижні у нас буде готовий проект”, – заявив голова Кам’янської РДА Сергій Скринь.

Голова Черкаської області про проблеми річки Тясмин знає. Чиновник пообіцяв – область гроші знайде. Нові фільтри мають встановити до кінця року, повідомляють у випуску інформаційної програми “Події” на каналі “Україна”.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *