У Смілянському ЦППРК відзначили 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

dscn2040-2З 29 по 30 вересня 2016 року в державному навчальному закладі «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» відбулися заходи присвячені 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського.

Кожен подібний ювілей – це, безумовно, знаменна подія. Але,  як зазначав сам М.Грушевський: “Є події, що по короткім часі мають виключно історичне, сказати б, антикваричне значення; є знов такі, що служать вихідною точкою для дальших поколінь на довгий час, створюють для них цілком нові обставини життя, виносять на верх змагання й ідеї,                   що стають боєвим прапором для віків, святощами для одних і страхом для других”. Саме такого звучання набувають сьогодні роковини М.Грушевського в навчальному закладі.

Викладач історії Савіцька Валентина Миколаївна під час проведення тематичної лінійки  розповіла учням про життя і плідну працю українського політичного та громадського історика М.С.Грушевського. Під час уроку учні змогли перегорнути сторінки твору, який Михайло Грушевський вважав головним результатом своєї роботи як історика протягом всього життя- “Історії України-Руси”.

З нагоди відзначення 150 – річчя від дня народження М.Грушевського  в бібліотеках навчального закладу Животова Г.В. та Черненко С.В. підготували книжкову виставку «М.С.Грушевський – великий син українського народу».

М.С.Грушевський був уособленням прагнення України до незалежного державного буття. Тільки в незалежній Україні стало можливим об’єктивне висвітлення постаті Михайла Грушевського, належне поцінування його внеску в українську науку і державність, видання його творів і вшанування його пам’яті.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.