У Смілі зафіксовано четвертий випадок сказу

У Смілі зареєстровано четвертий випадок контакту людей з тваринами, у яких лабораторно підтверджено захворювання на сказ. По останньому випадку потерпіло п’ятеро людей, які направлені для отримання антирабічних щеплень в травматологічні пункти КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня» та КНП «Смілянська міська лікарня».

Смілянське міське відділення міськрайонного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ Укрїни» вкотре наголошує, сказ – небезпечне захворювання, яке у разі зволікання з медичною допомогою у 100 % закінчується смертю. В нашому місті, надає антирабічну допомогу травмпункт КНП «Смілянська міська лікарня».

Якщо вас вкусила чи ослинила тварина, негайно ретельно промийте місце ураження водою з милом упродовж щонайменше 10 хвилин. Після промивання й обробки рани накладіть антисептичну пов’язку.

Після цього негайно зверніться до лікаря-травматолога або лікаря-хірурга медичного закладу, який надає антирабічну допомогу. Якщо у вас немає інформації, де розташований такий заклад, можна звернутися до найближчого травматологічного пункту, звідки за потреби вас направлять до профільних лікарів.

У разі укусу, пошкодження шкіри чи ослинення людини та наявності відповідних показань потрібно негайно ввести антирабічну вакцину.

Пам’ятайте, що лікування сказу не існує, у випадку захворювання людина помирає. І лише негайне призначення лікаря після контакту з твариною врятує ваше життя.

За інформацією Смілянського міського відділення

Черкаського відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ України»

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.