У Смілі відбувся перший на Черкащині захід із відзначення річниці революційних подій

8Поточний рік проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко. Одним із пріоритетів діяльності органів державної влади, закладів освіти і культури визначено вшанування її подій та видатних учасників.
Саме у Смілі у міському будинку культури відбувся перший на Черкащині захід із відзначення річниці революційних подій: презентація навчального посібника для учнівської та студентської молоді «Черкащина в добу Української революції 1917-1921 років» кандидата історичних наук, професора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голові обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василя Мельниченка.

2Керуючий справами міськвиконкому О.Є.Головченко привітав учасників презентації, акцентував на важливості досліджень і висвітлення інформації про історичні події становлення української державності.
Виступ автора посібника В.М.Мельниченка супроводжувався електронною презентацією з унікальними фотоматеріалами і документами. Він наголосив, що саме з Черкащиною пов’язано багато ключових подій вітчизняної історії, життя і діяльність видатних постатей України. Наш край завжди відігравав важливу роль у державотворчих процесах і формуванні морально-етичних засад української нації: у IX – XIII століттях входив до ядра давньоруської держави, яка стала першою формою української державності; з початком Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького край перебував в епіцентрі творення Української козацької держави – Гетьманщини – зі столицею у Чигирині; під час революційних подій 1917 – 1921 років Черкащина була одним із регіонів розгортання національно-визвольної боротьби за відновлення української державності (створення загонів Вільного козацтва, антирадянські повстання, Холодноярська республіка). Імена наших земляків вписано в історію державотворення.
6Громадськість міста взяла активну участь в обговоренні посібника. Голова Смілянського краєзнавчого товариства «Тясмин» В.І.Нікіфоров говорив про те, що сучасним краєзнавцям доведеться багато попрацювати, аби позбавити історію Черкаського краю білих плям і відновити історичну справедливість. Він оприлюднив кілька епізодів з життя смілянина, державотворця Федора Матушевського. В урочистій атмосфері було вручено квиток Національної спілки краєзнавців України О.Б.Котькалу (міський голова 1990-1998 р.р., перший почесний краєзнавець м.Сміли).
За авторським задумом посібник покликаний допомогти вчителям, викладачам, усім, хто займається вивченням минувшини рідного краю, сформувати цілісне уявлення про революційні події 1917–1921 років на Черкащині, участь наших земляків у боротьбі за незалежність і соборність України та їхню військову звитягу, тож зі словами вдячності виступила методист методичного кабінету Смілянського відділу освіти Т.Б.Нестропа.
Оскільки минулого року відбулося перейменування українських міст, вулиць та інших об’єктів, учитель історії та екскурсовод Смілянського краєзнавчого музею Л.В.Петрушевич розповіла про нові імена лідерів національного революційного руху в назвах вулиць. Краєзнавець і журналіст С.В.Остапова презентувала учнівські краєзнавчі проекти гімназії ім.В.Т.Сенатора.
Емоційного забарвлення заходу надали виступи ансамблю козацької пісні «Заграва» Смілянського будинку культури (керівник – ВП.Голубничий) і учениці гімназії В.Іванової.
Автор посібника В.М.Мельниченко подякував за увагу і поділився подальшими творчими планами.
Наш кор.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.