У Смілі з початку року зареєстрували понад півсотні хворих, які страждають від хвороби Паркінсона

ПаркінсонаХвороба Паркінсона – хронічне прогресивне захворювання головного мозку. Вона   є однією з найпоширеніших дегенеративних захворювань в світі,  яка істотно знижує якість життя. Близько 10 мільйонів людей на нашій планеті страждають від  цієї недуги. Про це інформує лікар кабінету здорового способу життя міської  поліклініки Раїса Маркова.

Щорічно в Україні реєструється близько 6-10 тисяч випадків хвороби. В Смілі зареєстровано недугу у 56 осіб. Розвивається хвороба в середньому у віці 45-60 років і старше. Проявляється паркінсонізм тремтінням  рук і ніг в стані спокою, скутістю рухів верхньої частини тулуба, болями, порушенням рухів динаміки і психіки. Крім того, хвороба супроводжується проблемами  зі сном, запамороченням,   порушенням мови, тривожним станом і втомою. Недуга призводить  до інвалідності.

На жаль, вчені та медики не змогли до сьогоднішнього дня знайти ліки, які змогли б загальмувати негативні зміни в мозку і запобігти розвитку хвороби. Лікування  спрямоване на усунення ознак і полегшення життя пацієнта. Тому вкрай важливо правильно підібрати дозування ліків  і стежити за ефективністю їх прийому.  Лікування слід проводити під контролем лікаря. Приймати препарати необхідно щодня, щоб досягти тривалої  і стійкої ремісії.

У разі неефективності медикаментозних методів  лікування, може застосовуватися оперативне втручання, під час якого в голову пацієнтові імплантують електроди, які допоможуть уникнути дискінезії.

Досить  ефективним  методом  в  боротьбі  з симптомами хвороби  є проведення лікувальної фізкультури.

При появі перших ознак хвороби Паркінсона необхідно звернутись до сімейного лікаря.

Слід пам ятати, чим раніше діагностована хвороба і розпочато  відповідне медикаментозне лікування, тим більше шансів сповільнити прогресування хвороби, зменшити її прояви і на тривалий час продовжити активне життя  хворому.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.