Стандарт наукової освіти

57032251_2409881769242953_2667776016302211072_nДиректор ліцею «Лідер» Софія Гнідая та заступник директора з наукової роботи Леся Хуртенко стали одними із головних учасників у робочій конференції при Міністерстві освіти і науки України з питання Стандарту наукової освіти, яку очолив заступник міністра Вадим Карандій.

Ініціатором даного заходу стала громадська організація «фонд «Відкрита політика» на чолі з Іриною Ждановою. До робочої групи увійшли директори провідних ліцеїв України. Працювали над створенням Стандарту наукової освіти у нашій державі.

Відбулася конструктивна дискусія. Учасники висловили занепокоєння, що ті питання, які порушені в проекті Стандартів освіти наукового спрямування, складно на практиці виконати. Основна думка була такою: «Від учнів і далі вимагають неможливого».

Відбулася також дискусія стосовно включення до документа: цінностей ментального здоров’я, емоційного інтелекту та стартаперства. На думку юриста МОН, ці ідеї є актуальними івочевидь дуже важливими.

Було також запропоновано подати ці ідеї паралельно в проект Закону про середню освіту.

Фонду «Відкрита політика» запропоновано подати пропозиції вже в парламент. Директорами ліцеїв ще раз було озвучено занепокоєння, що «наукові» ліцеї масово відкривають органи місцевого самоврядування, критерії — довільні. Наголосили на тому, що таких ліцеїв має буди декілька. Вони мають стати експериментальними майданчиками. Ці стандарти мають пройти апробацію. Інакше, відбудеться профанація цієї ідеї.

Загалом, спільною працею дійшли до основних статей положення про наукові ліцеї, який буде створюватися і надалі, а потім — вже робота парламенту.

Ми неймовірно раді і горді тим, що саме наш ліцей став одним із чотирьох провідних закладів України, що мали змогу працювати над таким грандіозним проектом. Це ще раз доводить: Нова Українська Школа твориться тут і зараз, а не на шаблонних презентаціях.

Працюємо і надалі, задля створення нового стандарту освіти!

Прес-центр ліцею «ЛІДЕР»

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *