У навчальних закладах створені належні умови для здобуття якісної освіти

Зусиллями влади та освітян міста створені належні умови для здобуття якісної освіти, для реалізації конституційних вимог щодо обов’язковості повної загальної середньої освіти.
Освітня галузь міста включає 33 навчальні заклади: 15 дошкільних, 15 загальноосвітніх, 2 позашкільних заклади, міжшкільний навчально-виробничий комбінат.
Позитивним є те, що усі заклади працюють в одну зміну. Доступним є екстернат, є вечірні класи на базі школи №16.
Особлива увага приділяється створенню належних умов для навчання дітей з особливими потребами. Працює Центр практичної психології та соціології, психолого-медико-педагогічна консультація. Індивідуальне навчання було організовано для 45 учнів.
Створена система профільного навчання у місті, яка реалізується через мережу закладів нового типу: гімназію, колегіум, ліцей, спеціалізовані школи, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, профільні класи загальноосвітніх шкіл.
100 відсотків учнів старшої школи міста охоплені профільним навчанням. Домінуючими у 2013-2014 навчальному році був математичний та філологічний профілі.
1565 учнів (63 класи) поглиблено вивчали українську та англійську мови, математику, історію України, біологію, хімію, економіку.
Усі діти шкільного віку охоплені навчанням. 7 дітей не підлягали навчанню за станом здоров’я. Найбільше дітей у мікрорайонах шкіл №№11, 7, 10.
У 2014 році 9-і класи закінчили 612 учнів, із них 11 учнів отримали свідоцтва з відзнакою. 440 одинадцятикласників отримали атестати про повну загальну середню освіту. Із них 11- нагороджено Золотою медаллю, 3 – Срібною. Усі випускники, які нагороджені Золотою та Срібною медаллю, підтвердили свої знання (показник результативності – 100%). Середній бал сертифіката медалістів міста – 190,1. Це один із найкращих показників у Черкаській області. Медалісти ліцею мають середній бал сертифікатів – 191,3, загальноосвітніх шкіл – 190, спеціалізованої школи -186,5.
Позитивно, що у 2014 році 2 учні за результатами зовнішнього незалежного оцінювання мають по 200 балів. Це Сиченко Юлія, учениця школи №2 – з української мови (учитель Кізенко Т.А.) та Реньгач Андрій, учень природничо-математичного ліцею (учитель Осадча Р.В.).
Приємно відмітити і те, що за результатами тестування випускники міста відповідно до показника якості навченості мають перше місце в Черкаській області з математики, біології, друге – з української мови, історії України, фізики, третє – з світової літератури, четверте – з хімії, географії.
Випускники закладів нового типу (гімназії, ліцею, колегіуму), шкіл №№2,12, загальноосвітньої школи – інтернату за результатами тестування не мають початкового рівня навчальних досягнень.
Відповідно до показника якості навчання з української мови 1 місце посіла гімназія імені Сенатора (74) , друге – ліцей (62,33) , з історії України відповідно – гімназія імені Сенатора ( 67,14), школа №5 (67,06); з математики – школа №2 (76), школа №7 (75,6); з фізики – гімназія (100%), школа №7 (74%); з хімії – школа №11 (77), гімназія (66); з біології – школа №11 (77), школа №3 – колегіум, №7 (по 68); з географії – школа №2 (66,6), школи №№3,5,16,гімназія, школа – інтернат (по 64); з всесвітньої історії – школа №3-колегіум, №12, гімназія (по 64).
Велика увага приділяється роботі з обдарованими учнями. Працює Центр по роботі з обдарованою молоддю, у школах – школи олімпійського резерву, консультаційні пункти.
В обласному конкурсі – захисті наукових робіт брали участь 36 учнів, переможцями стали 27 (75% від кількості учнів, які брали участь у захисті).
Призерами обласних олімпіад стали 39 учнів, Всеукраїнського рівня – 2 учні .
Високою є результативність участі команд та окремих вихованців у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
Загальноосвітні навчальні заклади укомплектовані педагогічними кадрами на 100%.
У переддень початку нового навчального року бажаю міцного здоров’я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових звершень, творчої наснаги, злагоди та любові. Зичу кожному з вас досягти своєї мети та реалізувати її в майбутньому.

Заступник начальника управління –
начальник відділу освіти М.А.Яцина

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.