У лісах Смілянського та Городищенського районів розкидали вакцину проти сказу

c92ad0d5866882f25ac02f8e69c8e907На території  лісових масивів Смілянського та Городищенського районів провели кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Загалом на Черкащині авіатранспортом розкинуто 393 тисячі приманок з вакциною поза територіями населених пунктів, інформує прес-центр Смілянського лісгоспу.

Як повідомляють фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, приманка є безпечною для людей і тварин. Вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку, запах м’ясокісткового борошна, містить капсулу з вакциною проти сказу.

Такі заходи надзвичайно необхідні, адже епізоотична ситуація щодо сказу складна, як в Україні, так і в Смілянському районі, зокрема: на території 3 сільських рад було зареєстровано 5 випадків сказу. А це небезпечне вірусне захворювання, при якому вражається центральна нервова система, важкий стан супроводжується паралічами і закінчується летально.

Сказ у природі найбільше поширюють лисиці, вовки, єнотовидні собаки, борсуки, бродячі коти та собаки. Тому заходи по пероральній імунізації м’ясоїдних тварин виправдані, ефективні та експериментально доведені.

Фахівці звертаються до жителів  та гостей району при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому; застерегти дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено;  не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.

Як зазначив головний мисливствознавець Смілянського лісгоспу Костянтин Костенко, з 7 грудня буде проведено моніторинг та аналіз епізоотичної ситуації щодо здійснення пероральної вакцинації, відстріл лисиць в зоні проведення вакцинації задля відбору проб сироваток крові і зубів, надсилання отриманого матеріалу до спеціалізованої лабораторії, дослідження сироваток крові на наявність антирабічних антитіл і зубів на наявність тетрациклінового маркера.

Заходи дозволять отримати чітку картину про сформований вакциною імунітет диких тварин та їх захист від небезпечного вірусу.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.