У грудні на Смілянщині очікується кілька періодів похолодання

погодаЗа даними метеостанції Сміла, в поточному році листопад на Смілянщині видався холодним і сніжним. Так, у більшості днів відмічався зимовий режим погоди із від’ємними середньодобовими температурами повітря та помірними морозами вночі. З середини листопада при переміщенні атмосферних фронтів спостерігались періодичні опади переважно у вигляді снігу, які сформували сніговий покрив. 

В цьому році зимовий режим погоди, початком якого вважається дата стійкого переходу середньодобової температури повітря через 0° у бік зниження, в нашому краї розпочався – 13 листопада (на 13 днів раніше середніх багаторічних строків).

Впродовж місяця середньодобові температури повітря коливалися в межах від 8º тепла до 9º морозу, що на початку місяця було на 5° вище норми і характерно для жовтня, а наприкінці на 10° нижче норми, що більш характерно для січня.

Опади у вигляді снігу  14-15.11  утворили перший сніговий покрив висотою 7 см. Загальна кількість їх у листопаді становила 37 мм- 86% від місячної норми.

Максимальна температура повітря 3.11 підвищувалась до 15º тепла. 

Мінімальна температура повітря у найпрохолоднішу ніч 30.12 знижувалася до 12° морозу.

За даними снігозйомки 30.11 поля з озимою пшеницею були вкриті  суцільним сніговим покривом з середньою висотою 5 см.

Агрометеорологічні умови для зимівлі озимих культур були задовільними. Після припинення вегетації  озимі знаходились у стані зимового спокою.

Радіаційний фон у Смілі  становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Консультація погодних умов на грудень  2018 року  Грудень 2018 р. очікується дещо теплішим звичайного та з недобором опадів. За чисельним прогнозом Українського Гідрометцентру, середньомісячна температура повітря прогнозується  -0,9° (при нормі -2,4°), кількість опадів – 38 мм (при нормі 48 мм).

При цьому періоди похолодань відмічатимуться тричі: на початку місяця до -11º, 18-20.12 – до -17º, та в кінці місяця до -7º. Періоди відчутних потеплінь: після 5.12 до +7º, всередині місяця до +2º, після 25.12 до +5º. Щодо опадів, то вони будуть нечасті і переважно невеликі. Найбільш значні опади (10-13 мм за добу) можна очікувати при потеплінні всередині місяця. Серед небезпечних явищ переважатимуть ожеледь, ожеледиця на дорогах та тумани.

 

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *