У Черкаській області підбили підсумки зимового обліку тварин

Щорічно, протягом січня-лютого, мисливські господарства та лісівники проводять зимовий облік мисливських тварин у мисливських угіддях. Такий облік обовʼязковий і проводиться для контролю за використанням і відтворенням мисливської фауни на території Черкаської області, інформуютьу Центральному лісовому офісі.

Цьогоріч таксацію проводять шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, підрахунку слідів на сніговому покриві. Також використовували тепловізійне обладнання і фотопастки, яких у лісах Черкащини встановлено 65.

Загалом спостерігаємо позитивну динаміку щодо збільшення копитних тварин в лісах області.
Приміром, минулоріч чисельність лося становила 96 голів, цьогоріч – 122. Оленів благородних стало майже вдвічі більше, у 2022 році їх було 224, цьогоріч- 408.

Майже на сімсот особин збільшилась чисельність кабана, порівняно з 2022 роком.

Зросла також чисельність зайця-русака, борсука, лисиці.

Лань європейську у мисливських угіддях Черкащини почали розводити відносно недавно і її популяція з кожним роком зростає, що свідчить про хороші умови проживання.

Муфлони у Черкаській області мешкають тільки в угіддях вольєрного типу.

За результатами таксації визначено, що кількість тварин в лісах Черкаської області знаходиться в межах оптимальної чисельності, а по окремих мисливських угіддях і перевищує оптимальний рівень. Також на збільшення популяції тварин позитивно впливає заборона на відвідування лісу, які діє на час воєнного стану.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.