У Черкаській області санітарно-епідемічна ситуація залишається нестабільною

гострі кишкові інфекціїУ Черкаській області, як і в цілому в Україні, санітарно-епідемічна ситуація, пов’язана із спалахами гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, залишається нестабільною. Як інформують у Смілянському міськрайонному управлінні Держпродспрожив служби, в 2018 році та за поточний період 2019 року в місті Сміла випадків гострого вірусного гепатиту А не зареєстровано.

Загалом, впродовж 2019 року в області зареєстровано 5 групових випадків захворювання на гострі кишкові інфекції, внаслідок яких постраждало 67 осіб, у т.ч. 27 дітей віком до 17 років. Зокрема, 2 випадки пов’язані з дошкільними навчальними закладами м. Черкаси (ротавірусна інфекція), 2 – із закладами громадського харчування та торгівлі у Жашківському районі та м. Черкаси (сальмонельоз) та 1 випадок захворювання на вірусний гепатит А у побуті у Жашківському районі.

З 28.08.2019 по 23.09.2019 в с.Нова Гребля Жашківського району зареєстровано захворювання на вірусний гепатит А у 18 осіб, у т.ч. 9 дітей віком до 17 років, у 17 осіб діагноз підтверджено лабораторно. Із числа захворівших зареєстровано 4 групових сімейних осередки по 4 особи та по 2 особи. Тривалість епідемічного процесу і характер захворюваності на вірусний гепатит А серед мешканців с. Нова Гребля свідчать про ймовірний контактно-побутовий шлях передачі збудника.

 

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу.

Для вірусного гепатиту А характерні спалахи, які найчастіше реєструються в організованих колективах (особливо дитячих дошкільних та навчальних закладах).

Основними профілактичними заходами, які спрямовані на запобігання поширення захворювання вірусним гепатитом А, є покращення комунального благоустрою міст та сіл, забезпечення населення доброякісною питною водою, дотримання правил особистої гігієни при приготуванні страв, якісне миття фруктів та овочів. Найбільш дієвим етапом з ліквідації захворюваності вірусним гепатитом А є проведення вакцинації.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

1 коментар “У Черкаській області санітарно-епідемічна ситуація залишається нестабільною”

  1. петро борисович :

    Вперше знайшов інформацію про ситуацію з Боткіна в с.Нова Гребля. Дякую. Всі інші мовчать. А які результати щодо Новоі Греблі з величезною кількістю хворих?
    карантин не ввели,дали мішок хлорки для санітарноі обробки криниць ,школу НЕ ЗАКРИЛИ ! на два тижні ,правда,був карантин у дитсадочку.
    Люди,котрі ідуть у Жашківську райлікарню з похожими симптонами на Боткіна,але не мають грошей на лікування або обстеження,повертаються додому ні з чим. У селі повно циган,у яких також виявили цю хворобу і які продовжують контактувати з односельцями.
    Ніякого карантину і заходів,котрі б обмежували контактування з людьми.
    Одні відписки і десяток вакцин для осіб підвищеного ризику.
    Немає коштів. Зате є купа чиновників,які нібито тримають ситуацію на контролі,спускають вказівки про те,як не захворіти,отримують величезну зарплату з преміями (за що ?) і роблять одні відписки,що все добре. А люди продовжують хворіти.. Кожних три дні, новий випадок захворювання.
    А там живі люди. Можливо,на них треба таки звернути увагу? Провести обстеження,вакцинацію,ввести режим надзвичайного стану,карантин тощо.
    Поки це не стало всеукраінською проблемою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.