У Черкаській області посилять заходи державного контролю щодо збереження першоцвітів

1522052062З наближенням весняних теплих днів сотні людей потягнуться до лісу, хто з метою помилуватися природою, а хто за наживою. В Черкаській області під загрозою зникнення перебуває близько 40 видів вищих судинних рослин, серед них ряд таких, чисельність яких зменшується через нерегульовану заготівлю населенням з метою торгівлі ними, інформують у державній екологічній інспекції Черкаської області.

Законом України «Про рослинний світ» такі дії заборонені. А обов’язки по охороні, збереженню та невиснажливому використанню рослинних ресурсів покладаються на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, власників та користувачів земельних ділянок. Незаконне вилучення з природного середовища рослин, занесених до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 510 гривень із конфіскацією незаконно добутого.

Забороняється також і купівля дикорослих рослин у фізичних чи юридичних осіб, які заготовили ці рослини без дозволу. Тобто, коли хтось із громадян придбав букетик підсніжників, заплативши за нього певну суму, то він став порушником закону. За такі дії передбачена адміністративна відповідальність у відповідності із статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу), згідно якої громадяни, які скоїли такі дії по відношенню до об’єктів рослинного світу, несуть відповідальність у вигляді штрафу від 510 до 1700 гривень.

Для громадян, які планують здійснювати збирання та заготівлю ранньоквітучих рослин доводимо до відому, що за кожну зірвану рослину відшкодовуються збитки в розмірі 9-12 гривень. Отже, букет леверди чи підсніжників із 50 рослин може обійтися аж у 500 гривень! Варто замислитись, чи прибуткова це справа.

З метою збереження рідкісних ранньоквітучих рослин (ефемероїдів), які збираються для подальшої їх реалізації, Державною екологічною інспекцією у Черкаській області спільно з Національною поліцією будуть посилені заходи державного контролю щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі тих, що занесені до Червоної книги України.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.