У березні роботу завдяки центру зайнятості знайшли майже 2,7 тисячі жителів сіл Черкащини

Ринок праці є найважливішою складовою в соціально-економічному розвитку країни та індикатором змін у суспільстві. Протягом останніх років на ринку праці Черкащини простежується стійка тенденція до зниження рівня безробіття та підвищення рівня зайнятості населення у віці від 15 до 70 років. Відповідні тенденції притаманні і зареєстрованому ринку праці. З початку 2019 року послугами служби зайнятості Черкащини скористалися майже 26,7 тисяч осіб, це на 430 осіб менше, ніж протягом січня-березня минулого року. Серед клієнтів філій та центрів зайнятості області майже третину становить молодь, більше половини жінки, 52 % мешканці сільської місцевості. Специфіка розвитку економіки регіону полягає в сезонному коливанні зайнятості мешканців села.

Наразі у зв’язку з початком весняно-польових робіт можливості прикладання праці на селі суттєво зросли. Так, лише у березні місяці було забезпечено працевлаштування майже 2,7 тис. мешканців села, що становить більше половини від всіх працевлаштованих з початку року. Загалом частка працевлаштованих селян склала майже 80 % від загальної чисельності тих, хто отримав роботу протягом березня.

На сьогодні розширюються і можливості тимчасової зайнятості серед сільського населення. Протягом трьох місяців поточного року до участі у роботах тимчасового характеру було залучено майже 2,5 тис. осіб, з них три чверті становлять громадяни, які проживають в сільській місцевості. Досвід показує, що левову частку учасників громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру становлять мешканці сільської місцевості.

Також альтернативою забезпечення зайнятості на селі є підтримка та розвиток підприємництва сільськими мешканцями. Розвиток підприємництва необхідно розглядати не лише як підтримка фермерства, але і як напрямок розвитку інфраструктури на селі.

Загалом на селі завжди існує потреба у трактористах, операторах машинного доїння, тваринниках, овочівниках, робітниках з догляду за тваринами, птахівниках, свинарах, доярах, грибоводах, бджолярах, робітниках з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва тощо.

Враховуючи потребу аграрного сектору Черкащини  в кадрах, служба зайнятості здійснює професійне навчання та підвищення кваліфікації саме за тими професіями, які найбільш затребувані сільськогосподарськими підприємствами. Так, цього року для того, щоб час перебування на обліку для безробітних став продуктивним та для підвищення професійного рівня майбутніх працівників сільськогосподарських підприємств, обласна служба зайнятості спільно з навчальними закладами області організували проведення курсів цільового призначення за напрямками: «безпека праці при транспортуванні, зберіганні, застосуванні та торгівлі пестицидами та агрохімікатами» (пройшли навчання – 233 особи), «безпека праці при виконанні робіт з технічного обслуговування автотранспортних засобів, тракторів та с/г машин» (навчалось 173 особи), «технічне обслуговування автотракторних двигунів» (навчалось 102 осіб)  тощо.

Новою формою навчання, яка буде застосовуватися цього року є дистанційне навчання безробітних. Так, цього року обласною службою зайнятості спільно з Рівненським центром професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості протягом квітня-травня планується підвищити кваліфікацію безробітним за напрямком «рибалка прибережного лову» дистанційно. Спілкування викладачів і безробітних та засвоєння навчального матеріалу слухачами буде здійснюватися під час проведення відеоконференцій. За такою формою планується підвищити кваліфікацію на замовлення роботодавців близько 70 громадян.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *