Туберкульоз не відступає

За минулий рік у Смілі вперше виявлено 35 осіб хворих на туберкульоз, якщо порівняти з 2013 роком – таких хворих було виявлено 38. Є серед них і діти. Тож, туберкульоз продовжує бути загрозою.
Туберкульоз – це інфекційне захворювання,що передається переважно повітряно – крапельним шляхом,але можливе також зараження і аліментарним шляхом,тобто при вживанні в їжу інфікованих харчових продуктів, найчастіше молочних. Джерелом поширення збудників туберкульозу є хвора людина,що виділяє їх в навколишній простір найчастіше з мокротою (при кашлі, чханні). Збудник туберкульозу дуже стійкий в зовнішньому середовищі і може довгий час зберігатися у високих часточках мокроти, в пилу, особливо, в щілинах долівки,під плінтусами, на меблях. З пилом він може знову піднятися в повітря і потрапити в дихальні шляхи іншої людини (так найчастіше і відбувається зараження).
Цікавим є те,що до 30 років близько 95 % населення інфікуються туберкульозною паличкою, але в більшості випадків потрібні передумови для виникнення захворювання.

ДО ТАКИХ ПЕРЕДУМОВ ВІДНОСЯТЬСЯ :
– контакт з хворим на туберкульоз;
– хронічні неспецифічні захворювання легень;
– послаблення імунітету будь – якого походження;
– постійні або тривалі переохолодження;
– вживання наркотиків та зловживання алкоголем, тютюнопаління;
– інщі.

Важливим є те, що на початку захворювання людина нічого не відчуває.
А такі прояви туберкульозу, як кашель,загальна слабкість,незначне підвищення надвечір температура тіла, нічна пітливість, втрата ваги, задишка, а іноді і кровохаркання, з’являються, як правило, при занедбаних формах туберкульозу, які потребують тривалого стаціонарного лікування.Тому є значно важливим профілактика та своєчасне виявлення даного захворювання.

Найбільш вагомим методом виявлення туберкульозу легень у дорослих та підлітків є профілактична флюорографія, що дозволяє виявити туберкульоз саме в тій стадії, коли вже хвора людина ще нічого не відчуває. Адже саме на цій стадії захворювання можливе виліковування без виникнення ускладнень та в більш короткий термін. Якщо ж туберкульоз виявляється тоді, коли у хворого з’являються скарги, то як правило, це вже занедбана форма туберкульозу, яка потребує довготривалого стаціонарного лікування, що передбачає велику затрату коштів.

Також важливим є профілактика туберкульозу у дітей. Методом ранньої діагностики інфікованості туберкульозною паличкою є туберкулінодіагностика (проба Манту). Даний метод не несе ніякої загрози для дитини інфікуватися і захворіти туберкульозом, так як при туберкулінодіагностиці виявляється чутливість організму дитини до мікобактерії туберкульозу.

ОСОБЛИВО НЕОБХІДНО ДОТРИМУВАТИСЯ ПОРАД БЕЗПЕКИ ВАГІТНИМ ЖІНКАМ :
– уникати місць з великим скупченням людей (базари, бари, дискотеки);
– вести здоровий спосіб життя – регулярно відпочивати, повноцінно харчуватись:
– не запрошувати в оселю великої кількості гостей:
– дотримуватися правил особистої гігієни та слідкувати за чистотою в оселі;
– при появі ознак туберкульозної інтоксикаціЇ (невмотивоване схуднення,пітливість вночі, втрата апетиту, кашель, періодичні підвищення температури) одразу звернутися до лікаря.

Підвищена чутливість до туберкуліну вказує на інфікованість туберкульозною паличкою і майже завжди потребує проведення хіміопрофілактики для попередження в подальшому виникнення у дитини туберкульозу.
Тому підводячи підсумки,ще раз необхідно звернути увагу на важливість саме профілактики та раннього виявлення туберкульозу.

Пам’ятай – дотримання правил знезараження збудника надійно припиняє поширення інфекції!

Тільки спільними зусиллями можна подолати цю недугу, яка щоденно забирає життя у наших співвітчизників.

Капличенко Г.Б., міський фтизіатр

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.