Цивільний захист: що робити при евакуації

евакуаціяНа сайті Черкаської ОДА оприлюднили алгоритм евакуації в разі надзвичайних подій і ситуацій.  Перед повідомленням про порядок і початок евакуації буде подано звуковий сигнал «УВАГА, ВСІМ!». Це – переривчасте звучання електросирен. Почувши цей сигнал, необхідно увімкнути гучномовці радіомовлення, телевізори та вислухати повідомлення.

Отримавши інформацію про надзвичайну ситуацію та початок евакуації, громадяни зобов’язані підготуватися та залишити свої помешкання. 

Підготуватися – це означає взяти:

  • документи (паспорт, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження), цінності і гроші;
  • аптечку з необхідними ліками;
  • продукти харчування і воду з розрахунку на три доби (потрібно брати продукти, що повільно псуються, зручно зберігаються і не потребують тривалого готування перед вживанням – консерви, концентрати, галети, сухарі, печиво. Воду доцільно зберігати у флязі).

Із речей варто взяти найнеобхідніше: 

  • одяг (необхідно взяти теплі (вовняні) речі, натільну білизну, навіть якщо евакуація провадиться влітку);
  • взуття (зручне, за сезоном);
  • предмети першої необхідності.

Усі речі і продукти харчування повинні бути запаковані у «тривожну валізу» так, щоб її зручніше було нести. Тривожна або екстрена валіза – це узагальнене визначення базового набору речей, необхідного кожній цивільній людині, щоб вижити в будь-якій екстремальній ситуації.

На кожен мішок, рюкзак прикріпіть етикетку із вказівкою прізвища, імені, по батькові, адресу постійного місця проживання i кінцевого пункту евакуації. На бирці для дитячих речей вкажіть також рік народження дитини.

Дітям дошкільного віку вкласти в кишеню або пришити до одягу записку, де зазначити прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, домашню адресу, а також ім’я та по батькові матері і батька.

Підготувати житло – означає: вимкнути всі електричні та нагрівальні прилади, відімкнути електричний струм; перекрити газ, воду; зачинити вікна і вхідні двері.

Далі громадяни мають дістатися до безпечних зон. 

У Смілі є 47 захисних споруд. Їх перелік ТУТ.

Телефони першої необхідності. З питань оповіщення та інформування, евакуації, укриття в захисних спорудах населення районів Черкаської області

63-64-61 – Управління цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації

101 – служба порятунку                                103 – швидка допомога

102 – поліція                                                    104 – аварійна служба газу

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *