Три врятовані життя: в обласній лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

transplantaciya_15.12.21Уперше у Черкаській обласній лікарні провели забір органів для трансплантації. Процедура тривала 12 годин. Донором органів став 39-річний черкащанин. У чоловіка констатували смерть мозку внаслідок геморагічного інсульту. Рідні померлого дали згоду на операцію.

В одній операційній працювало одразу три бригади медиків: команда Черкаської обласної лікарні на чолі з Віталієм Шилом, онкодиспансеру – з Романом Морару-Бурлеску та представники столичної клініки.

«У донора взяли печінку та дві нирки. Рецепієнтами стали пацієнти обласної лікарні та онкодиспансеру. Їм пересадили нирки вже на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру. Печінку ж трансплантували у столиці», – говорить директор КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» Віталій Шило.

Нині стан усіх трьох пацієнтів стабільний. Прогнози лікарів стримано оптимістичні. За попередніми прогнозами, одного з пацієнтів, якому пересадили нирку, мають вже виписати. Потому на нього чекатиме реабілітація.

Для Черкаської обласної лікарні така операція з забору органів стала дебютною. У подальшому, у перспективі, заклад може стати опорним центром для забору органів та трансплантації на Черкащині. Нині установа облаштовує для цього все необхідне, інформують у Черкаській обласній лікарні.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.