Тепла погода спровокує на Черкащині передчасне цвітіння плодових

ЦвітінняОднією з основних фаз розвитку плодових, що впливає на майбутній урожай, є цвітіння. Швидкість розвитку плодових дерев залежить від суми ефективних температур вище біологічного мінімуму, який для плодових вважається +5°. При сумі 88° зацвітають абрикоси, 125° – груші, 150° – вишні, 185° – більшість сортів яблунь. На сьогодні сума тепла складає близько 30°, що в 1,5 рази більше звичайного. Про це інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За розрахунками агрометеорологів, цвітіння плодових в Черкаській області розпочнеться на 1-1,5 тижні раніше середніх багаторічних строків, а саме ближче до середини квітня абрикос, та практично одночасно з початку 3 декади решти дерев: груш, слив, вишень, а в кінці місяця – більшості сортів яблунь.

Однак, квітень у народі називають «плутнем», бо часом плутає весну із зимою. Заморозки, холодні вітри цієї пори – звичайне явище. Їх повторюваність у ранні весни у 2-й половині квітня становить 50 %, у 1-й декаді травня – 30 %. Це може призвести до зниження врожайності в першу чергу кісточкових – абрикосу, який зацвітає першим. Бутони і цвіт пошкоджуються при 2° морозу, а плодова зав’язь при 1° морозу.

Тому необхідно слідкувати за прогнозом погоди, своєчасно вживати відповідні заходи щодо збереження садів під час цвітіння і не забувати, що всі роботи по догляду за садом (побілку, обприскування, обкопування стовбурів) необхідно закінчити до цвітіння.

В останнє більш раннє цвітіння плодових спостерігалося в 2017 році. Тоді абрикоси зацвіли 5 квітня, а вже 26 квітня – яблуні. В цьому ж році не дивлячись на ранній початок весни та ранні строки набухання бруньок, через часті затоки холоду, цвітіння абрикосу розпочалося лише на крайньому півдні України, а в Києві в ботанічному саду зацвіли магнолії.

За прогнозом, у вихідні дні Черкащина ще залишиться під впливом східного антициклону. Тому переважатиме малохмарна та суха погода. Нічна температура зросте від 0-2º морозу до 1-3º тепла. Вдень очікується до 13-15º тепла.

На наступному тижні, під впливом серії циклонів із заходу, можливі періодичні дощі, найбільш суттєві 10-11.04. Середньодобова температура в період 7-12.04 очікується в межах 8-10º тепла.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *