Синоптики: на Смілянщині знову будуть заморозки

За прогнозами синоптиків після тимчасового прояснення, на Смілянщину знову насуваються хмари. 30 березня атмосферні фронти з Балтики принесуть невеликі дощі, зумовлять сильний поривчастий вітер 15-20 м/с. Температура повітря протягом доби очікується у межах +4…+9º. А ніч 31 березня обіцяє бути із заморозками до -2…-4º.
Квітень – пора, коли весна набирає силу, місяць найбільш інтенсивного наростання тепла. У формуванні погоди у квітні значну роль починає відігравати сонячна радіація. Завдяки збільшенню висоти сонця (до 40-50°) і тривалості світлового дня (з 12 год. 58 хв. до 14 год. 43 хв. впродовж місяця) значно збільшується приток сонячної енергії, тому середній температурний фон квітня зростає на 6° у порівнянні з березневим. Але, атмосферна циркуляція може вносити свої коррективи. Так, циклони з північної Атлантики приносять затяжні дощі, іноді, навіть – снігопади. Після їх проходження і з утворенням холодного північного антициклону спостерігаються заморозки. При впливі виступів антициклонів зі сходу, відмічаються холодні суховії, при антициклонах з півдня – переважає тепла і суха погода.
За даними метеостанції Сміла радіаційний фон 29.03 у м. Сміла становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.