Стара груша у селі Грушківка отримує паспорт

грушаЗ часу повернення Україні незалежності, все більше її громадян звертають погляд на природні об’єкти, які попри всі життєві негаразди, є свідками важливих історичних подій, що прославили колись наш козацький край і тому потребують сьогодні особливої уваги і бережливого ставлення.

Такою пам’яткою природи є старезна груша, що знаходиться на захід від села Грушівка в урочищі Сірківка. Колись, за свідченням істориків, тут, у балці Грушівка, був справжній грушевий ліс. Саме тут була розташована пасіка кошового отамана Івана Сірка, на якій він доживав останні роки свого життя.

– Цю грушу показав влітку 2021 року художник Микола Боровик, уродженець села Грушівка, якому в цьому році виповнилося 80 років. Він розповідав, що коли він був ще малим хлопцем, ця груша вже тоді була величезна і стара, розповідає Олександр Рубан.

Тоді ж і виник задум: захистити грушу від губителів природи і визначити її приблизний вік. Провівши необхідні математичні розрахунки, прийшли до висновку, що її вік сягає приблизно 350 років.

Тому тут виготовили пам’ятну дошку і нині жителі сподіваються, що це унікальне дерево буде занесено до природних пам’яток старовини, які охороняються законом.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *