Стан інфекційної та паразитарної захворюваності населення області за січень

паразитСмілянський міськрайонний відділ ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує про стан інфекційної та паразитарної захворюваності населення області за січень цього року.
В області за цей час зареєстровано 18403 випадків інфекційних захворювань, інтенсивний показник на 100 тис. становить 1483,3, що нижче на 46% порівняно з аналогічним періодом минулого року та в 1,5 рази нижче порівняно з стандартизованим показником за 5 років.

Без грипу і ГРВІ зареєстровано 343 випадки інфекційних захворювань, що становить 27, 7 на 100 тис. нас. і нижче на 17% порівняно з минулим роком і нижче на 29,7 % порівняно з середнім стандартизованим показником за 5 років.

В області зареєстровано 15 випадків сальмонельозу. Серед захворілих 2 дітей до 17 років, на 7 випадків менше порівняно з 2017 роком.

Порівняно з минулим роком відмічається зниження захворювань на гастроентероколіти. Всього на 4-х адміністративних територіях зареєстровано 22 хворих на ротавірусну інфекцію, що в 3,2 рази нижче порівняно з аналогічним періодом минулого року та в 2,1 рази порівняно з стандартизованим показником за 5 років.

За звітний період в області зареєстровано 6 випадків вірусного гепатиту А, що на 1 випадок менше аналогічного періоду минулого року. Серед захворілих 2 дітей до 17 років, що на 1 випадок менше порівняно з 2017 роком.

На вірусний гепатит В захворіло 8 осіб, що на 4 випадки вище порівняно з минулим роком. На рівні минулого року залишається захворюваність  на вірусний гепатит С – 1 особа.

Проте, виявлено 5 випадків краснухи, 5 випадків кашлюку (м.Черкаси) та 1 випадок епідемічного паротиту (Маньківський р-н). 

В січні 2018 року зареєстровано 9 випадків кору, зокрема: м. Золотоноша, смт. Лисянка, Звенигородському районі. За аналогічний період минулого року не зареєструвалось жодного випадку. При епідеміологічному розслідуванні спалаху виявлено, що у хворих відсутній імунітет проти кору, всі не були щеплені згідно з віком. Епідеміологічний нагляд випадку групового захворювання продовжується. В осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Серед населення проводиться санітарно-освітня робота з питань імунопрофілактики захворюваності на кір із залученням засобів масової інформації.

Порівняно з січнем минулого року зросла захворюваність на вітряну віспу, скарлатину, інфекційний мононуклеоз.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року відмічається ріст захворюваності по наступним нозологіям: Шигильоз – 1 випадок; Активний туберкульоз органів дихання – 9 випадків; Бактеріологічно підтверджений туберкульоз органів дихання – 6 випадків;

Кашлюк – 3 випадки; Кір – 9 випадків; Краснуха – 3 випадки; Вірусний гепатит В – 4 випадки;

Епідемічний паротит – 1 випадок; Скарлатина – в 2,7 рази; Вітряна віспа – 50,6%; Інфекційний мононуклеоз – 14 випадків. 

Проте спостерігається зниження захворюваності на: Гастроентероколіти встановленої етіології – 49%; Гастроентероколіти невстановленої етіології – 26,7%; Ротавірусна інфекція – в 3,2 рази.

Гострі кишкові інфекції – 37,7%; Хвороба Лайма – 1 випадок; Лямбліоз – 11 випадків;

Вірусний гепатит А – 1 випадок; Педикульоз і фтиріоз – 14 випадків.

Зменшився показник етіологічної розшифровки ГЕКів на 8,7 %.

На рівні минулого року: Сальмонельозні інфекції – 15 випадків; Вірусний гепатит С – 1 випадок.

У січні 2018 року не реєструвались захворювання поліомієліт, правець, дифтерію, менінгококову інфекцію, вірусний менінгіт, а також на такі особливо небезпечні інфекції як сибірка, бруцельоз, висипний тиф, сказ, туляремія, лептоспіроз.

За інформацією Смілянського міськрайонного відділу

ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України»

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.