Стала доступною безоплатна послуга з репродуктивних технологій обсягом 1,9 млрд грн

Вперше у 2024 році в межах програми медичних гарантій стала доступною безоплатна послуга із лікування безпліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій. На цей напрям за програмою медичних гарантій передбачено 1,87 млрд гривень. Про це інформують у Міністерстві фінансів України.

Адже народжуваність в Україні за останні роки значно знизилась, труднощі з настанням природної вагітності наявні у кожної 5-тої української пари. Водночас війна поглибила кризу та спричинила посилення міграції, а також падіння рівня народжуваності. Від початку війни рівень народжуваності зменшився на 28 %.

Наразі з Національною службою здоров’я України укладено договори на надання таких послуг у 15 закладах охорони здоров’я.

До програми залучено 15 закладів, які нині в Україні є лідерами впровадження репродуктивних технологій. Із яких 12 – приватні, що свідчить про обґрунтований тариф і перспективність надання такої послуги. Також до надання таких послуг планують доєднатися загальнодержавні заклади МОЗ.

Перелік закладів, що уклали договори з НСЗУ, із адресами місць надання послуг можна переглянути за посиланням.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.