Сприяння працевлаштуванню – головна мета діяльності служби зайнятості

живи та працюй тутачкиАнна Нечипоренко в цьому році закінчила Ватутінську філію Черкаської медичної академії та отримала фах медичної сестри. Одразу після закінчення навчального закладу дівчина звернулася до Смілянського міськрайонного центру зайнятості: «Я хотіла якомога швидше працевлаштуватися. У центрі зайнятості дізналася якими послугами можу скористатися та про сучасні джерела самостійного пошуку роботи. Власне, я сама знайшла собі роботу в КНП “Смілянська БЛ ім. С. Бобринської.»

Любов Пастушенко – кар’єрна радниця Анни: «Одне з пріорітетних наших завдань – це допомога випускникам навчальних закладів у пошуку роботи. За результатами профілювання Анна мала високу мотивацію. Згідно анкетування, Анні потрібно було лише ознайомитися з джерелами пошуку роботи. Дівчина дуже швидко орієнтується та одразу використовує на практиці отримані знання.»

Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості – коментує: «Існує міф, що Державна служба зайнятості повинна працевлаштовувати безробітних. Насправді, примушування до праці у будь-якій формі забороняється. Це зазначає Закон України «Про зайнятість населення», Стаття 3, п.2. Фахівці служби зайнятості сприяють працевлаштуванню тим особам, які самі цього дійсно бажають:

– надають інформацію про вакансії як в регіоні, так і в Україні та за кордоном (Ізраїль);

– навчають навичкам самопрезентації та підготовки резюме (семінари, тренінги, тощо);

– направляють на підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних у закладах освіти та ЦПТО ДСЗ;

– допомагають у започаткуванні власної справи;

– пропонують взяти участь у оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Всі ці дії допомагають людині самовизначитися із зайнятістю.

Так, з початку 2019 року діє інститут кар’єрного радника. Ці фахівці проводять профілювання – визначають характеристики безробітного, його мотивацію, уміння та навички. На основі цього, разом з безробітними, розробляють індивідуальний план працевлаштування. Цей план потрібен для того, щоб пришвидшити повернення конкретного спеціаліста на ринок праці.»

З початку 2019 року у Смілянському міськрайонному центрі зайнятості зареєстровано 1119 безробітних, 579 з них – працевлаштовано.

Інформація Смілянського міськрайонного центру зайнятості

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.