СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ – ПОЗА ЗАКОНОМ

Щороку навесні розпочинається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Державна екологічна інспекція Центрального округу нагадує, в Україні спалювання сухої трави є незаконним і передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність.

Так, за спалювання сухої трави передбачений штраф – від 3 060 до 6 120 грн. Для посадовців штраф становить від 15 300 до 21 420 грн.

За паління на території природно-заповідного фонду, штраф складає від 6120 до 12 240 грн (для посадовців – від 2 1420 до 30 600 грн).

За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці, штрафи становлять від 90 000 до 150 000 грн.

Водночас, спалювання сухої рослинності у воєнний час може бути прирівняне до диверсійної роботи.

Інспекція Центрального округу закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, не розводити багаття в лісі та лісосмугах, не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Крім того, рекомендують провести роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.