СМІТТЯ. ЗОБОВЯЗАННЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

Адміністрація КП “Комунальник” нагадує про необхідність заключення договору на вивезення побутових відходів:

Шановні Сміляни! Інформуємо Вас, що згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники  або  наймачі,  користувачі,  у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають  договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення  побутових  відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з рішенням Виконавчого комітету Смілянської міської ради № 494 від 11.12.2014 виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території м. Сміла визнано СКП «Комунальник».

Договір про надання послуг з вивезення побутових відходів разом із публічною офертою, були доведені до відома споживачів шляхом опублікування в газеті «Сміла» № 6 (937) від 11 лютого 2015 року. Такий договір є публічним договором, тобто, його дія поширюється на мешканців м. Сміла і умови такого договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

Згідно з п.1 ч.3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язується укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. До категорії споживачів вищевказаний Закон відносить фізичних і юридичних осіб, які отримують житлово-комунальні послуги.

Згідно з п. 12.3.7 Правил благоустрою території міста Сміла, затверджених рішенням сесії Смілянської міської ради від 23.06.2011 № 10-11/VI (надалі – Правила благоустрою), до порушень цих Правил відноситься відсутність у підприємств,установ, організацій, підприємців, громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями. Відповідно до Правил благоустрою, при виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території міста Сміла і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Прохання до громадян, юридичних осіб, підприємців, які не заключили договір на вивезення побутових відходів, звернутися в абонентський відділ СКП «Комунальник» за адресою м. Сміла, вул. Севастопольська, 58, для укладення такого договору. В разі неукладення договору СКП «Комунальник» звернеться до суду для винесення рішення про зобов’язання укласти договір про надання послуг з вивезення побутових відходів.

Телефон для довідок – 4-11-71.

 Адміністрація СКП «Комунальник»

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *