Сміляни вшанували пам’ять жертв Голокосту

img_20200127_10574827 січня сміляни вшанували пам’ять жертв Голокосту. Представники міської влади, працівники культури та учні 11-го класу загальноосвітньої школи №2 відвідали місце розстрілу та поховання мирних жителів міста у лісовому масиві на околиці Сміли, інформує офіційний сайт Смілянської міської ради.

За архівними даними та дослідженнями, на цьому місті нацистські окупанти розстріляли біля 3,5 тис. жителів міста – євреїв та ромів. Серед розстріляних багато було і дітей – наймолодшому біля 1,5 року.

Екскурсовод міського краєзнавчого музею Андрій Іванов розповів присутнім про трагічні події 1941-1943 років, коли окупантами були розстріляні мирні мешканці у різних місцях лісового масиву на околиці міста. 

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять жертв Голокосту, запалили лампадки та поклали до пам’ятного знаку квіти, дитячі іграшки та невелички камінчики – за традицією єврейського народу камінь, на відміну від рослини, не зів’яне, а тому він символізує вічну пам’ять про померлих. 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.