Смілянським підприємцям пояснили, чи сплачувати ЄСВ за місяць, у якому було припинено діяльність?

Смілянські податківці продовжують проводити роз’яснювальну роботу на актуальні теми. Зокрема, на часі питання про те, чи сплачувати «загальнику» єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за місяць, у якому він припинив діяльність?
Фісклаи нагадують, фізична особа — підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цієї фізичної особи (частина восьма ст. 4 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»).

Таким чином, останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування єдиного внеску для фізичних осіб — підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464) не передбачений, місяць, у якому такі особи припинили підприємницьку діяльність, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.

Закон № 2464 не містить пільг та виключень щодо останнього періоду, за який необхідно сплатити єдиний внесок у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску страхувальники несуть фінансову та адміністративну відповідальність відповідно до ст. 25 Закону № 2464 та ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідні роз’яснення надані листом ДФС України від 11.10.2017 р. № 2207/Щ/99- 99-13-02-01-14/ІПК

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *