Смілянський лікар попереджує про підвищення активності ентеровірусних інфекцій

В літньо-осінній сезон спостерігається підвищення рівня захворюваності на ентеровірусні інфекції у дітей. Найчастіше захворювання проявляється у вигляді гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), кишкової інфекції, герпетичної ангіни і серозного менінгіту. У Смілі протягом поточного року реєструвались випадки ентеровірусної інфекції, троє з них проліковані в умовах стаціонару, повідомила газеті “Сміла” лікар поліклініки для дорослих Раїса Маркова.

Ентеровірусна інфекція викликається безліччю ентеровірусів Коксакі, тому її клінічні прояви дуже різноманітні. Крім того, ентеровірусна інфекція відрізняється ще й тим, що один і той же вірус у різних дітей може проявлятися у вигляді різних клінічних форм, що залежить від особливостей організму дитини.

Ще однією особливістю ентеровірусної інфекції є тривале вірусоносійство після перенесеного захворювання. Тому в дитячому колективі після того, як перехворіє одна дитина, часто хворіють і інші.

Важкість перебігу ентеровірусної інфекціі у дітей залежить від віку дитини: чим вона молодша, тим захворювання протікає важче.

Захворювання починається гостро з високої температури (іноді до 40-41 С). У дитини з’являється сильний озноб, почервоніння або, навпаки, різка блідість шкіри. Поганою ознакою є похолодання кінцівок на тлі високої температури – це говорить про спазм кровоносних судин. Іноді на тлі лихоманки у дитини з’являються судоми. Якщо знизити температуру не вдається, слід викликати швидку допомогу. Температура може триматися протягом 3-5 днів. На другий день після початку захворювання в горлі дитини з’являються червоні точкові висипання, які ще через день перетворюються в пухирці з прозорим вмістом, а потім лопаються, залишаючи після себе поверхневі ерозії. Як тільки знижується температура, зазвичай поліпшується і стан дитини – вона йде на поправку. Герпетична ангіна триває близько 7 днів.

Захворювання триває до тижня, а потім проходить без будь-яких наслідків.

Лікування легких форм захворювання не вимагає медикаментозного лікування. Досить постільного режиму, рясного пиття і щадного харчування. Дієта при ентеровірусній інфекції у дітей передбачає прийом їжі 4-5 разів на день невеликими порціями з виключенням жирних, смажених і солодких страв і продуктів з великою кількістю грубої клітковини (свіжа капуста, морква). Важкі форми ентеровірусної інфекції лікуються в стаціонарі. Ентеровірусна інфекція у дітей повинна лікуватися під контролем лікаря.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.