Смілянських підприємців закликають не економити на єдиному внеску

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) фізичні особи-підприємці, які обрали I групу єдиного податку є платниками єдиного соціального внеску.
У Смілянському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Черкаської області зазначають, відповідно до абзацу другого пункту 3 частини першої статті 7 Закону для таких підприємців сума єдиного внеску не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску (станом на 01.01.2017 – 352 грн. (3200,00 х 22% х 50%)), проте і страховий стаж буде пораховано пропорційно до сплаченого єдиного внеску. Тобто з 30 днів зарахується лише 15, а з року – 6 місяців.
Тому несплата мінімального страхового внеску (704 грн. на місяць (3200,00 х 22%)) позбавляє права на зарахування періодів підприємницької діяльності в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії та страхових виплат за соціальним страхуванням.
Враховуючи вищевикладене, варто задумайтись над тим, що, зекономивши сьогодні на сплаті єдиного внеску, в майбутньому можна втратити можливість набути повний страховий стаж !

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *