Смілянські рятувальники закликають дотримуватися правил пожежної безпеки в церквах, особливо під час Великодніх свят

DSC04769Найчастіше причиною пожеж у церквах стають свічки. В кожному храмі має бути відповідальний за дотриманням норм пожежної безпеки, каже настоятель Святопокровського храму Петро Дмитрук.
– Кожна церква має свій вогнегасник, електрифікація храму здійснюється відповідно до передбачених норм. Я думаю, що пильність завжди треба мати зі свічками. Тому ті люди, які дбають про порядок в храмах, повинні все-таки дбати, щоб все було належно, – розповідає провідний інспектор Смілянського РВ Ірина Лисенко.
Щорічні перевірки пожежної інспекції показали, що на Смілянщині не всі храми дотримуються вимог протипожежної безпеки: приміщення не обладнані системами автоматичної пожежної сигналізації, відсутній справний блискавкозахист, не всі храми забезпечені первинними засобами пожежогасіння, церковна прислуга порушує протипожежний режим, після богослужінь забуває гасити в кадилах вуглики, свічки. Відтак, рятувальники звертають увагу священиків та вірян саме на обережність під час богослужінь і просять із розумінням поставитись до застережень та вжити всіх можливих заходів щодо попередження займань. Після Богослужіння свічки запаленими залишати не слід, застерігають фахівці Державної пожежної інспекції наглядово-профілактичного блоку Смілянського РВ Управління ДСНС.
Після закінчення богослужіння впродовж години потрібно здійснити перевірку стану пожежної безпеки культової споруди на відповідність вимогам пожежної безпеки і чи часом не залишений якись нагрівальний прилад або свічка чи непогашене кадило. Також необхідно забезпечити культові споруди зовнішнім протипожежним водопостачанням.
– Особливо зараз, коли свята Пасхальні наближається, велике скупчення народу, дуже важливо, щоб прихожани, а також ті люди, які працюють при храмі, трудилися у відповідальності за безпеку їхньої ж святині, – наголосила Ірина Лисенко.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *