Смілянські рятувальники взяли участь у навчаннях з виживання в екстремальних умовах (фото)

Вже за традицією, щорічно в квітні учні випускних класів Смілянських шкіл з’їжджаються на польові навчання. Під час таких короткотермінових зборів випускники мають змогу закріпити свої знання отримані на шкільних заняттях з допризовної підготовки. Хлопці та дівчата впродовж трьох днів тренуються стріляти, боротися, проходять вишкіл з тактичної та медичної підготовки….

За традицією, організатори заходу – Військово-навчальний центр, запрошує до участі у показових навчаннях військових, пожежних, медиків, полісменів, тренерів з різних видів спорту, волонтерів тощо.

20 квітня співробітники Смілянського районного відділу Управління ДСНС у Черкаській області провели для учасників навчань спеціальний захід спрямований на виживання в екстремальних умовах. Дійство відбувалося у парку «Паланка», що в центрі міста Сміла.

Попри активну інформаційну роботу, яка проводиться в районі представниками мужньої професії, працівники ДСНС вкотре розповіли учням про особливості своєї роботи, яка вимагає не лише доброї фізичної підготовки, але й значних теоретичних знань та професійних навичок.

Водночас з метою попередження надзвичайних ситуацій та травмування на них дітей, смілянські рятувальники, на прикладах ліквідованих надзвичайних подій роз’яснили необхідність дотримання правил безпечної поведінки, а також детально зупинилися на особливостях дій під час надзвичайних ситуацій.

Маючи великий досвід спілкування із найбільш зацікавленою аудиторією, якою безперечно є діти, фахівці Служби порятунку звикли до їх активності. З перших хвилин бійці ДСНС опинилися у оточенні юрби старшокласників. І хлопцям і дівчатам було надзвичайно цікаво оглянути бойове та захисне спорядження, спецтехніку, потримати в руках справжнє бойове та інженерне обладнання. Пневматичні подушки, апарати захисту органів дихання, бензоріз, рятувальні мотузки та кріплення, усе що показували рятувальники викликало жваве обговорення у молоді та бажання застосувати його у роботі.

А як же зраділи школярі, коли дізналися, що матимуть змогу за допомогою пожежного ствола загасити умовну пожежу. Не встигли рятувальники під`єднати пожежний рукав як біля ствола вже вистроїлася довжелезна черга бажаючих перевірити власну вправність.

Розповідаючи про небезпеки які оточують нас у сучасному житті, вогнеборці звернули особливу увагу дітей також на правила поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, дій у разі потрапляння під обстріл. Мінометні міни, снаряди, гранати викликали у школярів неабиякі емоції та захоплення, всі уважно роздивлялися небезпечні предмети аби краще запам’ятати і не сплутати їх у подальшому.

«Для рятувальників Смілянщини профілактика та навчання дітей безпечному поводженню в навколишньому середовищі залишаються серед пріоритетних. Подібні заходи допомагають у доступній та цікавій формі донести до молоді основні правила безпеки життєдіяльності», – підкреслив начальник Смілянського районного відділу Управління ДСНС у Черкаській області Юрій Заєць.

На завершення навчань організатори заходу порадували учасників вишколу традиційною солдатською кашею.

За матеріалами УДСН України у Черкаській області

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *