Смілянські метеорологи зафіксували у березні новий рекорд по опадам

Березень цього року видався найбільш холодним та найбільш дощовим за останнє десятиріччя. При цьому, місяць відзначився також значними коливаннями температурного фону. Про це інформує метеостанція Сміли. Перехід до весняного режиму погоди, що вперше намітився 7 березня, в першій і другій декадах березня так і не відбувся. Активного наростання тепла до 17 березня не спостерігалося, а з 18 березня відбулося суттєве похолодання – середня добова температура повітря знизилася до 7-8° морозу. Стійкий перехід середньодобової температури повітря через 0° у бік підвищення, а з ним початок весняного режиму погоди, відбувся лише 26 березня, що на  26 днів пізніше багаторічних  строків. А вже 31.03, у звичайні строки, відбувся перехід середньодобової температури повітря через +5° у бік підвищення. Середня температура повітря за березень становила -1,9 °, що на 1,2° нижче норми. Максимальна температура повітря у найтепліший день 31.03 підвищувалась до +13°. Мінімальна температура у найхолоднішу ніч 02.03 знижувалась до -20°.Кількість опадів за місяць становила 95 мм – 288 % місячної норми.

Встановлено новий рекорд за період метеоспостережень з 1945 р.  по найбільшій кількості опадів за місяць: в поточному році в  березні  опадів випало 95  мм, проти 1998р. – 82 мм.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ.  5-6 квітня очікується: мінлива хмарність. Без опадів. Вітер південний, 5-10 м/с. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 11-16º.

Радіаційний фон у м. Сміла  становить 11 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *