Смілянські лісівники закликають відпочивальників прибирати за собою сміття

a3368f93ba70d3b9248bcd6598f4e7d0Ліс – це гарне чисте повітря, співають пташки, приємно шелестить листя на деревах. Затишно і спокійно. Краєвиди милують око. Проте не завжди наші уявлення співпадають з реальною картиною, особливо коли приходиш в ліс після весняних свят, які вже незабаром.

Про заборону залишати сміття, недопалки і вогнища, які тліють, знають усі. Дана тема обговорювалася всюди, але проблем від того не поменшало. Навіщо вивозити сміття на спеціальне звалище і платити за це гроші, якщо можна просто викинути його в ліс абсолютно задарма? Напевно, цим керуються люди, які своїми діями перетворюють ліси у стихійні сміттєві звалища. Легені планети всерйоз страждають від людського недбальства, а мешканці зелених насаджень – від нашої байдужості до всього живого.

У лісових масивах у межах ДП «Смілянський лісгосп» обладнано зони відпочинку, біля них є спеціальні ями для сміття. Але завітавши до лісу, особливо після свят, ми маємо таку неприємну картину: розкиданий одноразовий посуд, порожні скляні та пластикові пляшки – все це атрибути проведеного «відпочинку». Працівники лісгоспу намагаються очищати лісові масиви, проте сміттєві гори знову виростають. Щоб уникнути таких «краєвидів», лісівники встановлюють таблички «Не смітити», складають протоколи про адміністративні правопорушення. Проте сміття не стає менше, інформують у Смілянському лісгоспі.

Поки люди не усвідомлять, що навколишнє середовище – це їхнє спільне житло, купи сміття продовжуватимуть рости. І, мабуть, логічно, що Верховна Рада внесла зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за забруднення лісів. Зокрема за забруднення їх відходами накладається штраф від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Слід пам’ятати, що ліс – це житло тварин, а для нас – джерело свіжого повітря і доброго настрою. У лісі, як і в хаті, має бути чисто, тому ДП «Смілянський лісгосп» наголошує: «Йдучи з лісу, прибери після себе!».

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *