Смілянські лісівники про масштаби січневої негоди та ліквідацію наслідків

сніголамЗ 18 по 20 січня сніголам та снігопад, що пройшов Черкаською областю не минув і ліси Смілянщини. Він зашкодив не тільки містам і селам, а й значній площі лісових масивів лісгоспу. Сніголам – природне стихійне явище. Небезпечне явище також проявило себе у вигляді налипання мокрого снігу на деревах, в результаті чого ламаються під його вагою як верхівки дерев та гілки, так і стовбури.

Спеціалісти державного підприємства «Смілянське лісове господарство» провели обстеження лісових насаджень лісгоспу, де відбулись сніголами. Масштаби стихійного явища вражають – за даними проведених обстежень найбільша втрата деревини відбулася у високопродуктивних соснових насадженнях Мліївського лісництва, де пошкодження дерев виявили близько на 350 га, а це 15-20 тис. куб. м деревини, яку необхідно в найкоротші строки прибрати з лісового масиву, інформують у Смілянському лісовому господарстві.

Розроблення даних наслідків сніголаму будуть розпочаті при отриманні всіх необхідних документів, що дозволять усунути наслідки цього стихійного лиха. Адже невчасне прибирання дерев пошкоджених сніголамом, може призвести до захаращення, всихання і заселення дерев шкідниками, а також до пожежі, яка може спалахнути у сонячні дні весни, що з кожним днем все ближче.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *