Смілянські гімназисти відвідали одне із чудес Черкащини

DSCN5882 (1)_новый размерНещодавно учні 6-А класу разом зі своїм класним керівником Наталією Миколаївною Власик в одній із поїздок побачили одне з чудес Черкащини – Спасо-Преображенську церкву в селі Мошни Черкаського району. Вона була збудована в 1839 році за проектом італійського архітектора Джорджо Торічеллі, що працював на той час міським архітектором Одеси і був запрошений графом Михайлом Воронцовим для будівництва палацово-паркового ансамблю в с.Мошни. Взагалі граф Воронцов багато зробив для облаштування села Мошни. Він осушив навколишні болота, прорив канали і створив рукотворну річку Фосса. Садиба графа була повністю зруйнована, але річка залишилась і донині. Збереглась і Спасо-Преображенська церква завдяки тому, що їй було надано статусу архітектурної пам’ятки.

До речі, Михайло Воронцов – той самий, що збудував всім відомий величний палац в м. Алупці в Криму.

Незвичайною є будівля церкви. Вона поєднує в собі два різних стилі в будівництві: романтичний і неоготику. Цікавим фактом є те, що архітектор Торічеллі створив точну копію цього храму у Франції під Парижем. Таким чином, подібних церков у світі є дві!

Ще одним «чудом» с.Мошни є унікальний дерев’яний пам’ятник архітектури – будинок лікаря, спроектований архітектором Владиславом Городецьким. Це єдина дерев’яна будівля, спроектована цим архітектором. Хоча архітектор Владислав Городецький відомий нам як автор – «Будинку з химерами» у м.Києві, проте мало кому відомо, що велику кількість будівель він спроектував у Черкасах: Блакитний палац, що є візитною карткою міста, чоловічу гімназію (нині музичне училище), жіночу гімназію (нині Будинок дитячої та юнацької творчості) та багато інших будівель. Отже, нам є чим пишатися!

Артем Куліченко, 4-Б клас, гімназія

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *