Смілянське шкільне лісництво: перші кроки у майбутню професію

89d7811d4a7bbbb4700c55f64c75d3e8_resizeВідкриваючи 13 років тому шкільне лісництво, директор ДП «Смілянський лісгосп» Юрій Сегеда висловив надію, що затишний навчальний клас стане початком великого шляху для майбутніх лісівників. 10 випускників шкільного лісництва обрали своєю професією лісову справу, а троє з них працюють у лісгоспі.

Нині у шкільному лісництві, що створене на базі Смілянського лісництва, навчаються 46 учнів 6-9 класів. Заняття проводяться один раз на тиждень після уроків у школі. Діти йдуть сюди із задоволенням, адже у їхнього наставника Надії Мінченко завжди є для них щось цікаве та пізнавальне. Отримані знання та навички учні демонструють у зльотах шкільних лісництв, де вже два роки поспіль посідають друге призове місце. 

Уроки проводяться у спеціально обладнаному класі з комп’ютерами та доступом до інтернету. Є необхідна спеціалізована література та стенди, що допомагають у навчальному процесі. Значну увагу в посібнику приділено тематиці національно-патріотичного виховання неповнолітніх юннатівськими формами роботи, залученню юних лісівників до активної участі у природоохоронних заходах і навчальній лісогосподарській праці та профорієнтації їх на лісогосподарські професії.

Під наставництвом свого керівника учні навчилися живцювати декоративні рослини та доглядати за ними, знають, як закладати та вирощувати шкілку новорічних ялинок, заготовляти лісове насіння.

Щороку на тему живцювання рослин вони проводять дослідницькі роботи. Нині ж осінь подарувала юним лісівникам практичний урок, на якому вони збирали насіння лісових і чагарникових порід, серед яких – сумах дубильний (оцтове дерево), горіх чорний, липа дрібнолиста, дуб червоний, горобина звичайна, шишки сосни звичайної.

c7e29d3dd87afdd82037cdb2aadb1c06_resize

Юні дослідники постійно беруть участь у конкурсах, екологічних та трудових акціях, таких як «Юннатівський зеленбуд», «Ліси для нащадків», «Дослідницький марафон» і щороку  виборюють перші місця та отримують всеукраїнські нагороди. А для конкурсу «В об’єктиві натураліста» школярі самі відзняли та змонтували відео про непросту, але таку корисну для всієї планети лісівничу справу і отримали за свою роботу перше місце, інформують у Смілянському лісгоспі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.