Смілянська школа стала учасником міжнародного проєкту “Безпека в школі”

Визначення місця компресії_resizeСмілянська школа-родина №15 єдина зі шкіл Сміли стала учасником міжнародного проєкту “Безпека в школі”, який передбачає безкоштовне навчання педагогів та батьківської громади навичкам екстреної серцево-легеневої реанімації дорослих, підлітків та немовлят. Програма реалізується за підтримки канадських донорів — Canada-Ukraine Foundation та Huculak Foundation. 

– Вчитель є важливою ланкою в ланцюзі виживання дитини, тому насамперед потрібно навчити саме педагогів, – зазначає куратор проекту в Україні Микола Коробенков.

26 жовтня педагогічна та батьківська спільнота НВК №15 згуртувалась, щоб пересвідчитись, що безпека в школі – «командна гра» всіх дорослих і досягається вона власними силами. Пліч-о-пліч вісім годин поспіль вчителі та батьки працювали разом з професіоналами ГО “Захист Патріотів”. Коротенькі лекції чергувалися з відпрацюванням техніки першої допомоги. Професіоналізм тренерів, їх вміння, стриманість дали можливість набути необхідні практичні навички із серцево-легеневої реанімації.

Особливу увагу тренерський склад приділив алгоритму, який називається ланцюжок виживання. Це послідовність подій, яку не можна порушувати для успішної реанімації людини. Справжнім відкриттям для кожного стало особисте використання портативного дефібрилятора, який збільшує шанс на виживання людини в десятки разів. Європейський досвід показує, що такий прилад є життєво необхідним не лише в закладах освіти, але й в усіх організаціях, громадських місцях.

Кожен учасник тренінгу успішно склав теоретичний та практичний іспит. Для вчителів цей захід виявився одним з найпотрібніших і найважливіших як для професійного, так і для особистого життя. Цінним для кожного було відчути себе впевненою людиною, яка зможе швидко зорієнтуватися в складній ситуації, не розгубитися та почати надавати необхідну допомогу. 

Інтенсивне навчання наштовхнуло батьків на думку, що в будь-якій справі потрібно бути прикладом для власних дітей. Отримані навички вони обов’язково передадуть своїм родинам та громаді.

Тож здобуті знання і навички, можливо, у майбутньому допоможуть врятувати найцінніше, що є у кожного з нас – життя. Але найвагоміший бонус отримали діти – учні Смілянської школи-родини №15, адже вони можуть бути впевнені – у разі небезпеки і вчителі, і батьки прийдуть на допомогу.

Координатор заходу,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Криворучко М.В.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *