Смілянська прокуратура нагадує про відповідальність за спалювання сухої рослинності

Звісно‚ добрий господар завжди піклується про чистоту власного обійстя. Зазвичай зі старим мотлохом люди розправляються за допомогою вогню. Проте інколи такі дії призводять до сумних наслідків. Майже не щодня, надходять повідомлення про горіння трави на численних ділянках міста Сміли та Смілянського району. Повідомляємо, що самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачено не лише адміністративну відповідальність, а і кримінальну відповідальність згідно зі ст. 245 Кримінального кодексу України (у разі спричинення тяжких наслідків).
Так, в одному із районів Полтавської області засуджено за ч. 1 ст. 245 КК України до 2 років обмеженням волі, та згідно ст. 75 КК України звільнено від покарання з випробування до 1 року іспитового строку.
Згідно з вироком, особа маючи умисел на знищення вогнем сухих дикоростучих трав, рослинності та її залишків на своїй земельній ділянці запалив сірниками стерню та солому злакової культури просо. Після того як суха трава згоріла, особа за допомогою сірників підпалив залишки дикоростучих трав, рослинності та їх залишків у кількох місцях на межі своєї земельної ділянки, що прилягала до суміжних земельних ділянок.
Внаслідок підпалу залишків сухої рослинності, виник неконтрольований процес знищення та пошкодження вогнем об’єктів рослинного світу, під час якого виникають чинники, небезпечні для істот та навколишнього природного середовища (пожежа), яка розповсюдилася у подальшому на землі сільськогосподарського призначення (сіножаті).
Внаслідок вказаних протиправних дій особи, який не передбачав можливості настання суспільно небезпечних наслідків свого діяння, хоча повинен був і міг їх передбачити, вогнем було знищено сухі дикоростучі трави на земельній ділянці сільськогосподарського призначення (сіножаті) площею 21,3 га.
Пам’ятайте! Дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути лиха вогняної стихії та дозволить захистити себе й природу від втрат.

Прокурор Смілянської місцевої прокуратури

Валентина Литвин

Джерело: сайт Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.