Смілянська прокуратура інформує про злочинність серед дітей

detskaja_prestupn180248265x198Діти завжди визнавалися «злочинцями» особливого роду і становлять одну з найбільш кримінально уражених верств населення.
Соціальна занедбаність неповнолітніх за умов плюралізму поглядів, відсутності чітких моральних орієнтирів сприяє виникненню та поширенню негативних явищ в середовищі неповнолітніх.

За сучасних умов розвитку суспільства визнається, що для неповнолітніх злочинців недостатнім є застосування лише педагогічних заходів.

Чинне законодавство передбачає, що кримінальній відповідальності та покаранню підлягають особи, яким до скоєння злочину виповнилось 16 років (ст. 22 КК України). Лише за деякі злочини, спеціально вказані в законі, кримінальна відповідальність може настати з 14 років.

Проте, особа яка вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки злочину, у віці від 11 років і досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, не підлягає кримінальній відповідальності, але до особи можуть бути застосовані за ухвалою суду примусові заходи виховного характеру.

Так, ухвалою Смілянського міськрайонного суду 11 річну ученицю загальноосвітньої школи у місті Сміли передано під нагляд матері на 1 рік, а саме до неї застосовано примусові заходи виховного характеру за вчинення суспільно небезпечного діяння. Дівчинка викрала велосипед у однокласниці, перефарбувала його та користувалася для власних забав. За даних обставин, особа вчинила суспільно небезпечне діяння, яке містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), однак не досягнула встановленого чинним законодавством віку кримінальної відповідальності.

Смілянська місцева прокуратура просить батьків та осіб, які виконують дану функцію проводити зі своїми дітьми роз’яснювальні бесіди з питань неприпустимості вчинення подібних вчинків.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *