Смілянська місцева прокуратура про роботу за рік у сфері запобігання корупції

Протягом 2016 року Смілянською місцевою прокуратурою проводилася постійна робота на напрямку дотримання законодавства у сфері запобігання корупції.
Так, Смілянською місцевої прокуратурою (місто Сміла та Смілянський район) внесено 11 подань в порядку ч. 3 ст. 65 ЗУ «Про запобігання корупції», щодо встановлення причин та умов, що сприяли порушенню ЗУ «Про запобігання корупції» та недопущення вказаних прокуратурою порушень в майбутньому.

Смілянською місцевою прокуратурою 26.05.2016 за порушення вимог Закону «Про запобігання корупції» відносно начальника одного із управлінь виконавчого комітету Смілянської міської ради складено два протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією та направлено до суду для розгляду та вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності. За результатами розгляду вищевказаних протоколів Смілянський міськрайоний суд виніс постанову про притягнення посадової особи органу місцевого самоврядування до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення, та визнав винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Між тим, за поданням прокурора Смілянською міською радою проведено службове розслідування відносно вказано начальника управління за результатами якого, до останнього застосовано дисциплінарне стягнення.

Після вступу в законну силу Законів України у сфері запобігання та протидії корупції, роботу прокуратури у сфері боротьби з адміністративними правопорушеннями переорієнтовано. Так, протягом останніх трьох місяців Смілянською місцевою прокуратурою направлено до уповноваженого органу матеріали відносно чотирьох осіб про можливе вчинення ними корупційних адміністративних правопорушень, за результатами розгляду яких, складено адміністративні протоколи відносно трьох осіб (посадових осіб сільської ради у Смілянському районі).

Також, за апеляційною скаргою прокурора Смілянської місцевої прокуратури прокуратурою області належно, принципово та в повному обсязі забезпечено участь в суді апеляційної інстанції при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення, стосовно колишнього Смілянського міського голови Олексія Цибка.

В порушення антикорупційного законодавства посадовець використовуючи свої службові повноваження та пов’язані з цим можливості, скасував організаційно-розпорядчий документ міської ради, чим створив перепони при оскарженні представником міської ради судового рішення, прийнятого на користь міського голови. Своїми діями останній прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

Постановою апеляційного суду Черкаської області 28.09.2016 рішення суду першої інстанції від 30.08.2016, яким провадження по справі закрито у зв’язку з відсутністю події вказаного правопорушення скасовано, а колишнього міського голову притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі  5 100 грн.

Також, Смілянською місцевою прокуратурою виявлено та зареєстровано відповідно до ст. 23 ЗУ «Про прокуратуру» кримінальне провадження відносно посадової особи ДП «Укрпошта», яка зловживаючи своїм службовим становищем умисно привласнила на свою користь ввірені їй грошові кошти – надходження від населення за оплату комунальних та інших послуг, чим заподіяла державі матеріальної шкоди на суму 51 515, 50 грн., таким чином вчинила злочин, передбачений ч. 2 ст.191 КК України.

Крім того, на даний час у провадженні слідчого відділу Смілянського ВП ГУНП України в Черкаській області перебуває кримінальне провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України, яке відносяться до корупційних, а саме встановлено, що службові особи ДП «Черкаське будівельно-монтажне управління», виконуючи роботи по об’єкту «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вул. Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області», шляхом зловживання службовим становищем, завищили об’єми та вартість виконаних будівельних робіт та привласнили бюджетні кошти в особливо великих розмірах на загальну суму близько 3 936 251,38 грн.

На даний час, в умовах законодавчих змін Смілянською місцевою прокуратурою проводиться подальша робота по виявленню порушень чинного законодавства у сфері запобігання корупції та вказаний напрямок перебуває на постійному контролі прокуратури.

О. Курбет,

керівник Смілянської місцевої прокуратури

радник юстиції

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *