Смілянщина відзначила 121 річницю від дня народження Тодося Осьмачки

10e6292fc58a0c5b66097e7dcb765c9314 травня 2016 року, не дивлячись на дощову погоду, до с. Куцівка на Смілянщині з’їзджалися пошановувачі літературної спадщини нашого земляка Тодося Осьмачки: на відзначення 121 річниці від дня його народження. Також цього року виповнилося 10 років з дня створення благодійного фонду імені письменника.

Захід провели у Куцівському Будинку культури. Із ліричним словом виступив голова Черкаської об’єднаної організації Національної спілки письменників України Володимир Ткаченко. З вітаннями до гостей звернувся сільський голова Ігор Волошин та внук Осьмачки – Ігор. Нащадку письменника та лауреату премії імені Тодося Осьмачки 2014 р. Василю Трубаю надали почесне право покласти квіти до меморіальної дошки.

На заході оголосили нового переможця конкурсу імені Тодося Осьмачки за підсумками 2015 року. Ним став поет, прозаїк, мовознавець з Одеси – Олекса Різників за книжку «Манюнелла».

Перед присутніми в залі із літературно-музичною композицією «Божевільний геній» виступив народний аматорський театр «Перевесло» Смілянського МБК під керівництвом режисера Любові Терещенко.

Із щирими привітаннями звернулися до лауреата та присутніх відомі митці Сергій Пантюк, Олександр Ігнатуша, Володимир Поліщук та інші.

По закінченню офіційної частини гості та господарі помолилися за упокій душі Т. Осьмачки у місцевому Храмі Різдва Святої Богородиці.

Також відбулися літературні читання та розваги. А завершили захід козацькі юшка й куліш.

За матеріалом Анатолія Терещенка,

сайт Смілянської РДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *