Сміляни отримують воду цілодобово

За ініціативи міського голови Вадима Решетняка другий місяць сміляни мають  цілодобове водопостачання. Про те, яким чином вдалося цього досягти та  про плани КП «ВодГео» на найближчий час розповів директор підприємства Олександр Коваленко.

За ініціативи міського голови Вадима Решетняка другий місяць сміляни мають  цілодобове водопостачання. Про те, яким чином вдалося цього досягти та  про плани КП «ВодГео» на найближчий час розповів директор підприємства Олександр Коваленко.

– На виконкомі у кінці серпня було затверджено графік цілодобової подачі води по місту, лише у 52 на 53 мікрорайонах вода подавалася з перервою з  24 до 6 години. Як зараз?

– З третього вересня почалася цілодобова подача води на мікрорайон Богдана і зараз місто охоплено повністю.  На найближчому засіданні виконкому буде затверджено графік цілодобової подачі води  в 53 мікрорайоні. Залишилося частково вирішити питання з приводу безперебійної цілодобової подачі води багатоповерхівкам по вулицях Комунарській, Дзержинського, Фурманова, мікрорайону Загребля.

Водогін, який подає воду на район Загреблі потребує реконструкції, ми приступаємо до цих робіт і наступного місяця плануємо їх завершити, тоді вода буде цілодобово постачатися як мешканцям, так і міській лікарні.

– Які роботи були виконані, щоб мати змогу цілодобово постачати воду смілянам?

– Ми поставили на електродвигуни частотні перетворювачі, які  регулюють їхню роботу та провели пуско-налагоджувальні роботи з частотними перетворювачами і зараз на 53 та 49 мікрорайонах є цілодобове водопостачання.

Раніше, щоб подавати воду о 6-ій ранку, починали закачувати її з Білозірського водогону, з усіх водозаборів, 3-ій, 4-ий водозабори, 53 мікрорайон, які набирали тиск, відбувався гідроудар в мережі, було багато поривів. Зараз тиск у мережі постійний, гідроудари відсутні і як наслідок стало менше поривів. Підсумок нашої роботи буде видно по закінченню місяця. А щоб отримати економію треба встановити  бустерні станції – це каскадний двигун, який змонтовано з частотним перетворювачем, що регулює тиск і оберти двигуна. Зараз встановлюємо частотні перетворювачі на існуючі двигуни. Поступово плануємо замінити двигуни на менш енергоємні,  і зменшити споживання електроенергії.

– Смілян сьогодні хвилює підвищення тарифів, зокрема і на воду.

– Зараз діє Постанова Кабінету Міністрів України  від 29.01.2014р. №30, згідно з якою держава  відшкодовує підприємству різницю в тарифах. Завдяки роботі, проведеній разом з міським головою Вадимом  Решетняком є шанс отримати цю різницю. На сьогодні борги нашого підприємства за електроенергію складають 10 млн. грн, а борг по різниці в тарифах – 14 млн. Тому коли її нам повернуть, то можна буде продовжити модернізацію підприємства. На сьогодні наше підприємство працює без  боргів по заробітній платі.

– Які роботи розпочнете уже цього тижня?

– Завершуємо роботи по реконструкції каналізаційного колектору по вулиці Артема. Підприємство отримало будівельну ліцензію. Приступаємо до заміни водогону (600 м) на мікрорайоні Загребля. Встановлено відеоспостереження на Шевченківському водозаборі та на 2-му підйомі, проведено часткову диспетчеризацію. У планах – зробити повну диспетчеризацію.

– Зараз у нашій країні непроста ситуація. Чи готове ваше підприємство до роботи в екстремальних умовах?

– Розроблено план дій з цивільного захисту. Якщо буде відсутнє електропостачання, всі підйоми і свердловини зупиняться. Потрібно 100-кіловатний генератор. Його у нас немає,  але є домовленість з організацією, де ми можемо його взяти. Закуплено дві помпи, що дасть  змогу качати воду з резервуару. Є план розвезення води по місту нашими автомашинами. Без води сміляни не залишаться.  Усі ініціативи та виробничі питання які виникають у підприємстві знаходять відгуки та підтримку у міській раді та особисто міського голови.

Людмила СКОРОХОД

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.