Смілянам роз’яснюють, як цього року проводиться індексація пенсій

індексація пенсій грошіСаме з такою назвою 20 лютого поточного року Кабінетом Міністрів України  була прийнята постанова за №124 на виконання положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій», ухваленого Верховною Радою ще в жовтні 2017 року.

Постановою визначено механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій, для її індексації  впроваджена нова формула, роз’яснює у коментарі начальник Смілянського відділу обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Олена Константюк.

Якщо раніше пенсії індексувалися тільки непрацюючим пенсіонерам, то тепер перерахують усім тим, кому вони призначені згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

А тепер зупинимося на самій сутності змін. Під час індексування враховували три показники: оновлену заробітну плату, рівень інфляції (50%) та зростання середніх заробітних плат за 2018 рік, з яких було сплачено єдиний соціальний внесок, порівняно з 2017 роком (50%).

Індексація відбулася на базі  заробітної плати в розмірі 3764,40 грн. (це середній заробіток по країні за період з 2014-2016 років), яка до перерахунку була  зарплатною базою для розрахунку розміру пенсії практично в усіх пенсіонерів, яким пенсію призначено до 2018 року. І саме її (а не частину розміру пенсійної виплати, як раніше) було проіндексовано 1 березня 2019 року. Тобто 3764,40 грн. помножили на коефіцієнт 1,17 і отримали 4404,35 грн.– заробітну плату для обчислення пенсій під час проведення автоматизованої індексації.

Звертаємо увагу, що сума підвищення пенсії внаслідок індексації  залежить від індивідуальних коефіцієнтів страхового стажу та заробітної плати кожної конкретної людини. Адже проіндексовану зарплатну базу множитимуть саме на ці коефіцієнти. І чим більшими були стаж людини та її заробіток, тим вище стане розмір пенсійної виплати після індексації.

У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Також, в межах проведеного перерахунку пенсії забезпечено нарахування 2 410,17 гривень одноразової виплати індексації за 2015-2016 роки особам, які мають повний страховий стаж (35 років для чоловіків и 30 років для жінок, та 25 і 20 років відповідно – для осіб, яким пенсія призначена до 1 жовтня 2011 року) та розмір пенсії яких станом на 1 березня 2019 року не перевищує 1669,20 грн. Величина цієї виплати визначена розміром прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня 2019 року, збільшеного на коефіцієнт індексу споживчих цін 1,61, обчисленого Держстатом за 2015-2016 роки.

Виплата одноразової доплати до пенсії передбачена рівними частинами одночасно з виплатою пенсії за березень та квітень 2019 року. При цьому, сума її не буде включаться до середньомісячного сукупного доходу сім”ї при розрахунку розміру житлової субсидії та при визначенні права на надання пільг окремим категоріям громадян.

Водночас,  з березня 2019 року змінюється механізм виплати житлових субсидій.

Для домогосподарств, яким субсидія призначена до 31 грудня 2018 року, починаючи з субсидії за лютий 2019 року вона буде виплачуватися готівкою. Для домогосподарств, яким субсидія призначена з січня 2019 року, її надання здійснюється у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» для подальших розрахунків із надавачами послуг.

Інформуємо, що розмір призначеної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за лютий 2019 року буде виплачено:

– пенсіонерам – Пенсійним фондом України разом із пенсійною виплатою (доставка/виплата субсидії буде здійснена поштою або її буде зараховано на пенсійний банківський рахунок);

– особам, які не одержують пенсію – АТ «Ощадбанк» шляхом виплати субсидії через банківський грошовий переказ (для цього необхідно після 12 березня 2019 року звернутися до будь-якого відділення банку з паспортом та ідентифікаційним номером).

Звертаємо увагу, що після отримання субсидії готівкою споживач має забезпечити оплату спожитих послуг, оскільки наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання державної підтримки.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.