Смілянам роз’яснюють як діяти при перейменуванні вулиці

Додаток 2

до розпорядження міського голови

від 02.03.2017 № 28 р

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ДІЙ ГРОМАДЯН ПРИ ПЕРЕЙМЕНУВАННІ ВУЛИЦІ

З метою уникнення непорозумінь надаємо роз’яснення щодо дій громадян при перейменуванні вулиці.
Законодавством не передбачено внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування, тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа.
У той же час, із власної ініціативи або в разі необхідності (продаж, дарування, тощо) власник майна (в тому числі земельної ділянки), відносно якого відбулися зміни в назві вулиці (площі, провулку тощо), відповідно до законодавства має право самостійно (або уповноважити на це іншу особу за довіреністю) звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно з заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв’язку із зміною назви чи перейменування вулиці (площі, провулку тощо) відповідно до рішення Смілянської міської ради.
У разі необхідності здійснення нотаріальних дій із нерухомістю (продаж, успадкування, дарування тощо) у міській раді можна отримати довідку про перейменування вулиці. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці і цієї довідки нотаріус видає новий правовстановлюючий документ із новою назвою вулиці.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» у разі зміни адреси житла в межах адміністративно-територіальної одиниці особа або її законний представник повинні письмово повідомити про це орган реєстрації місця проживання протягом десяти днів. Органом реєстрації є територіальні підрозділи Державної міграційної служби України.
На підставі поданих особою або її законним представником відомостей працівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України в той самий день вносить необхідні зміни до паспортного документа та протягом семи днів до реєстраційного обліку.
Перереєстрація також може проходити під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, при зміні прізвища тощо, тобто коли в людини виникає потреба.
Принагідно інформуємо, що реєстраційний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичних осіб, а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.