Смілянам роз’яснюють, чи можна отримати за бажанням паспорт у формі “книжечки”

164346366_1090837731397433_5626547283439235463_oЗмінили прізвище чи ім’я, втратили паспорт або він став непридатним? У таких випадках доведеться змінювати паспорт. Що робити, якщо ви не хочете отримувати ID-картку? Роз’яснення щодо цього надали у Регіональному центрі з надання БВПД у Черкаській області.

В Україні перший прецедент отримання паспорта у формі книжечки був у Житомирській області. Судді Великої палати Верховного Суду 19 вересня 2018 року захистили права громадян України, які відмовилися від оформлення паспорта у вигляді ID-картки через релігійні переконання і зобов’язали Міграційну службу видати документ старого зразка.

Якщо ви захотіли отримати паспорт громадянина України у формі “книжечки”, а в міграційній службі відмовили – маєте право звернутися до суду з позовом про те, щоб вам видали паспорт зазначеного зразка.

При цьому законодавством чітко визначено, що необхідно звертатися за місцем своєї реєстрації. Але внутрішньо переміщені особи мають можливість звертатися за місцем свого проживання.

При зміні фотографії у 25 чи 45 років необхідності змінювати паспорт немає.

Єдине “але”: якщо ви пропустили 30-денний термін, який дається для вклеювання фото, в такому випадку паспорт вважається простроченим, і необхідно отримавати ID-картку.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *