Смілянам нагадують, за яких умов на суму компенсації невикористаної відпустки не буде нараховано ЄСВ

У Смілянському відділі обслуговування громадян роз’яснили, за яких умов на суму компенсації невикористаної відпустки, що надається звільненому працівнику, не буде нараховано ЄСВ.

Начальник відділу СІС та ЕР№3 Оксана Постьова зазначає, частиною 1 ст. 83 КЗпП та ч. 1 ст. 24 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» передбачено, що в разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані  дні щорічної відпустки.

Базою нарахування єдиного соціального внеску (далі ЄСВ) для роботодавців є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до пп. 2.2.12 «Інструкції зі статистики заробітної плати» затвердженої Наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5, суми грошових компенсацій у разі невикористання, зокрема, щорічних (основної та додаткових) відпусток у розмірах, передбачених законодавством, належать до фонду додаткової заробітної плати, хоча і є оплатою за невідпрацьований час. Ось це уточнення і те, коли така компенсація була нарахована (в останній робочий день чи пізніше, після звільнення) прямо впливає на те, нараховується ЄСВ на її суму чи ні.

Частиною 2 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі Закон про ЄСВ) передбачено, що ЄСВ нараховується особам, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.

На підставі цього можна зробити висновок, що коли компенсація була нарахована при звільненні (день звільнення – це останній робочий день працівника), то на суму такої компенсації нараховується ЄСВ, якщо з якихось причин така компенсація була нарахована після дня звільнення (що є порушенням ст. 116 КЗпП), на таку компенсацію ЄСВ не нараховується, оскільки вона не належить до виплат за відпрацьований час.  

Але це не стосується випадків, коли працівнику вже після звільнення нараховуються виплати за відпрацьований час. Якщо працівнику після звільнення нараховано премію за відпрацьований час, на таку виплату поширюється дія ч. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ. Тобто на таку виплату роботодавець повинен нарахувати ЄСВ.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.